"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

Obsah Hvězdné knihy

11. července 2010 v 9:33 | Jackie Decker |  Dodatečné informace k povídkám

Když jsem si před časem, koupila a přečetla trilogii Hvězdná kniha, byla jsem zcela unešena jejím příběhem. Jedná se o Fantasy knížku pro děti od francozského spisovatele Erica L'Homme, které překladatelé udělali mnoho chyb, ale jinak je příběh velice působivý a plný zajímavých zvratů.

Tak mě dílo zaujalo, že jsem z toho světa začala psát fanfiction, ale narazila jsem na problém. Skoro nikdo toto dílo nezná...

I sem chci časem začít vkůládat úpovídku, či povídky z tohoto světa, ale aby to mělo nějaký smysl, musí čtenáři mít alespoň nějaký orázek o základním světě, kde se příběh odehrává...

Tady je tedy, stručný obsah všech tří dílů Hvězdné Knihy...

Obsah Hvězdné knihyChlapec Guillemot z Troilu pochází ze země Ys, což je izolovaný kraj mezi Světem jistoty a Světem nejistoty, kde se mezi počítači a kinosály setkávají rytíři ve zbroji a čarodějové a ohromujícími schopnostmi.

     V den, kdy mistr Kadehar, nejslavnější čaroděj Guildu, u Guillemota objevil předpokladz pro magii, se osud malého chlapce změnil.

     Z Guillemota se stal čerodějnický učeň a seznámil se s magií grafémů, kterou se řád Guilde naučil z Hvězdné Knihy, jíž však později ukradl mladý čaroděj Yorwan. Guillemot také přišel na to, že ho z neznámého důvodu chce unést Stín, zlá a ďábelská bytost, která žije ve Světě nejistoty...

     Do tohoto hrozivého světa se Guillemot bez váhání vydal, když tam kdosi unesl Aghatu Balangruovou. Chlapec musel využít veškerých svých ještě nedokonalých magických schopností, aby se mu její záchrana podařila.

     Na tuto nebezpečnou výpravu s sebou vzal své kamarády: Ambru, Gontranda, Romarika a Coralii. Stačila však jediná chybička při sestavování kouzla a našich pět přátel se rozdělilo a skončili v různých koutech Světa nejistoty, obývaného podivnými bytostmi; každý z nich prožil neuvěřitelné dobrodružství, plné nástrah.

Guillemot se znovu shledal se svými kamarády a s Aghatou až ve vězení kapitána Thunka, šéfa žoldáků z Jadigaru. Díky zásahu Mistra Kadehara se všem šesti mladým lidem podařilo uniknout a ve zdraví se vrátit do země Ys.

Řád Guilde to ovšem znejistělo. a tak aby pronikl do tajů Světa nejistoty, rozhodl se uspořádat výpravu. Kouzelníci, vedení mistrem Kadeharem, však byli přepadeni. Mezitím do kláštera Gifdu vnikl tajemný muž, pán Sha, a začal pronásledovat Guillemota. Byl to Yorwan, ten který ukradl Hvězdnou Knihu, a hledal ztraceného syna. Guillemot to ovšem nebyl...

Mistr Kadehar padl do léčky před věží v Djaghatelu a jako jediný přežil z celé výpravy. Byl předvolán před tribunál čarodějů, kteří byli přesvědčeni, že právě on je zodpovědný za neúspěch výpravy a odsoudili ho. Přítel Gerald mu pomohl utéct a Kadehar nabyl přesvědčení, že se Guildu skrývá zrádce, kterého platí Stín. Než se však vydal do Světa nejistoty na vlastní pátraní, získal od mladého čaroděje Bertrama příslib, že dohlédne na Guillemota.

Ke konci slavnosti, která se konala v Dastikazaru, Ambra napadla Aghatu a obě se hnaly až na vřesoviště. Kamarádi je následovali, na vřesovišti je však přepadli a přepadli a zajali Koriganové, kteří se rozhodli, že je vydají Stínu. Nakonec se jim, ale díky Guillemotově lsti a Bertramově chladnokrevnosti podařilo uniknout.

O Něco později se ve Světě jistoty setkali pán Sha s Guillemotem, který chlapci prozradil, že Hvězdnou Knihu ve skutečnosti chránil, ale právě mu ji někdo ukradl. Pán Sha také Guillemotovi potvrdil že není jeho otcem, přestože, kdysi miloval Alicii.

Guillemot se vrátil do Ysu ještě zoufalejší než kdy předtím...

Nakonec se rozhodl, že se vším se svěří Kadeharovi, a odhiodlal se proto vydat s Bertramem do Světa nejistoty...

Jejich záměr byl však překažen. Eusebrius z Grii zvěd Stína v řadách Guilde, Guillemota unesl v Bertramově podobě a ukázal se mu až ve Světě nejistoty, kam ho odvlekl a kde ho předal Stínu. Stín věznil Guillemota v malé cele, ale chlapec se nepoddal. Stvořil si natolik silnou ochranu že ji ani Stín nemohl dlouho prolomit. Tak dlouho, že se mezitím do Světa nejistoty vydali i Rytíři Větru ze země Ys, kteří se vydali na pomoc Kadeharovi. Nakonec se Kadehar s dávným přítelem Yorwanem, nyní pánem Sha, setkali a usmířili. Společně pak rytíři, čarodějové a Guillemotovi přátelé se vydali dobvývat Jenibohor. Sehnali další spojence jako mořský národ,. národ z pouště i Korigany, kterým Bertram za pomoc nabídl své služby coby šaška jejich krále.

Travalo to dlouho, ale Jenibohor byl dobyt. Když se nakonec čarodějové dostali i do věže a pokusili se osvobodit Guillemota ze spárů Stínu zjistli, že Stín je vlastně Šarfalak tehdejší nejvyšší představený Guildu. Ten jim nakonec i s Guillemotenm unikl a objevili se v Jadigaru. Tam nakonec Guillemot svolil, že pomůže velkému mágovi ovládnout i nejsilnější kouzla z Hvězdné knihy, ale byla to na Velkého mága Šarfalaka od chlapce připravená past. Past která Šarfalaka stále život a Guillemota jeho magické nadání. Guillemot se vrátil do Ysu a poznajíc, že Kadehar je jeho otec a Lovkyně Kushumai jeho matka začal žít trochu jiným životem než doposud...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama