"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

6.kapitola - Brána do Světa Jistoty

19. července 2011 v 17:56 | Jackie Decker


6.kapitola povídky Grimoár země.

Bertram chce přejít do Světa Jistoty. Luis by mohl být překážkou, ale třeba se mu ho podařilo zbavit. A pokud ne? Toť otízka... :)




Brána do Světa jistoty


Bertram pokračoval dál.

Až, když ušel asi míli, se ohlédl zpět, aby zkontroloval, zda není sledován.

Luis nikde.

Mladý čaroděj v tmavém plášti řádu Guilde se škodolibě usmál a pokračoval dál. Byl rád, že se konečně zbavil toho otravného kluka, i když to co mu Luis řekl, mu nepřidalo na klidu. Byl nervózní a ještě k tomu zamyšlený. Když procházel táborem Rytířů větru, jen stroze pozdravil.

Nechali ho jít. Neměli proč mu bránit. Byl to koneckonců čaroděj a měl tedy k branám přístup povolený. Ostatně ho tu občas vídali, takže v tomto směru Bertram neměl žádný problém.

Luis to měl těžší. Samozřejmě, že se nevzdal svého cíle a odhodlání. Co rozhodně nechtěl, bylo dopustit, aby Bertram odešel do Světa jistoty. Něco takového by si neodpustil. Ostatně byl Bertram zatím jeho jediná možnost, aby se stal čarodějem.

Ovšem sledovat ho, bylo velmi obtížné. V první chvíli se musel skrýt a vzít to trochu oklikou. Nepochyboval o tom, kam Bertram míří a tak běžel o kousek dál, kde se skryl, a čekal, až bude dost daleko, aby mohl pokračovat. Ovšem tábor Rytířů mu situaci značně stěžoval.

Musel si dávat pozor, aby nebyl spatřen. Jenže na kopec vedla jen jediná cesta. Ostatní strany byli příliš strmé a Luis nebyl zrovna akrobat. Cítil se ztracený, když uviděl Bertrama přicházet. Musím něco udělat. Musím něco udělat ale co…?

Čaroděj mezi Rytíři mohl bez obav projít. Jeho průchod ale Rytíře dostatečně nezaměstnal, na to aby toho mohl Luis využít. Rozhodl se zkusit přesvědčit rytíře, že už je jeho učněm!

Když už byl Bertram v půlce kopce a ztrácel se z dohledu vyběhl Luis ze svého úkrytu.

Bertram však nic netušil. Došel až k oběma branám a chvíli váhal. Zde nahoře byli další dva Rytíři na hlídce, Ambor a Bertolen. Oba se účastnili i bitvy ve Světě nejistoty, jíž byl sám svědkem.

"Á, další čaroděj, který touží projít… Buď zdráv, Bertrame, jdeš za Kadeharem a Guillemotem?" zeptal se hned zvesela Bertolen. Bertram, ale nebyl připraven na nějaké dlouhé rozpravy s rytíři. Věděl, že jim bude jasné, že nejde do Světa nejistoty minimálně v okamžiku, kdy se dotkne druhé brány. Nemělo tedy cenu lhát.

"Ne," řekl stroze. Bertolen si mladého čaroděje změřil zkoumavým přísným pohledem. Bertram se ale zatím hloubavě zahleděl na brány.

"Máš tedy ve Světě nejistoty nějaký jiný úkol…" pokračoval rytíř mírně podezřívavě, ale druhý rytíř Ambor s úsměvem řekl svému příteli: "Jen ho nech, Bertolene. Nevidíš, že čaroděj přemýšlí?" byl to spíš pokus o žert, ale Bertram neměl takové žerty rád. Tentokrát jej však přešel beze slova, potřeboval se soustředit. Co když to nedokážu? Co když se něco pokazí? Jednou už jsem prošel, ale to bylo do Světa nejistoty. Vlastně dvakrát, ale stejně… Jinak jsem pak chodil branou jen s Geraldem. Co, když něco pokazím? Cítil se nejistý ale navenek nenechal nic znát. Přistoupil ke zvolené bráně. Rytíři jej zamlkle pozorovali.

Bertram přiložil ruku na znaky určující přesně cílové místo. Zavřel oči a soustředil se na vytvoření galdru, který by otevřel bránu a dovedl ho dál do Světa jistoty, pak ve své mysli povolal pertho, grafém, který by ho vedl, aby nepřehlédl hlavní bránu reálného světa, raidhu, vozík, a eihwaz, který byl osou světů. Bertram měl zavřené oči, aby jasněji vnímal potřebné grafémy, a když je zavolal, jemně se zachvěl. Bál se, že něco není v pořádku, že se něco nepovede…

Luis přesvědčil Rytíře, že je Bertramovým novým žákem a že má pro mistra velmi důležitou informaci. Nakonec jej pustili. Pospíchal na kopec. Bylo mu jasné, že už může být pozdě. Rytíři větru nebyli zrovna chápavý, a když Luis neměl brašnu učně magie, tak mu to nechtěli moc věřit, ale nakonec ho pustili a to bylo hlavní.

Bertram začal šeptat zaklínadlo.

Přesně v ten okamžik se Luis objevil na vrcholu kopce. Mírně zmatení rytíři sledovali celou dobu čaroděje a nyní se podívali na nově příchozího tázavými pohledy. Luis ale nic nevysvětloval a rozběhl se k Bertramovi. To už Ambor s Bertolenem pochopili, že se něco děje. Rozhodli se zakročit, ale Luis byl rychlejší.

"Z moci rohu a matice, cesty nerthu, rozeklané větve ullru, pertho nad raidhu pod, eihwaz přede mnou, veďte mě! PRE!…" zašeptal Bertram.

Přesně v ten okamžik se jeho levé ruky, kterou nemněl přitisknutou k bráně, chytil Luis.

Brána do Světa jistoty se rozzářila. Bertram se s překvapením na chlapce podíval a ten mu pohled opětoval. Byl to jen kratičký okamžik, než oba se světlem brány zmizeli, jakoby se propadli do nicoty…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama