"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

7.kapitola - Plán pomsty

20. července 2011 v 18:34 | Jackie Decker |  Grimoár země
7.kapitola povídky Grimoár země.

Guillemot má své starosti, Kadehar má své starosti. Bertam je možná ztracen ve Světě Jistoty i s Luisem. Je ale někdo, kdo kuje svou pomstu.
Plán pomstyJiž starší kouzelník, kostnatý vrásčitý stařec, kterému život přinášel namísto radosti jen trpkost. Takový byl Eusebrius, bývalý velký mág kláštera Grii. Stejně zahořklý jako vždy stál nyní tam, kde před půl rokem skonal Šarfalak, neboli Stín, kterému pomáhal, aby získal Guillemota. Bohužel to bylo zbytečné. Ten kluk měl v sobě tolik síly, že Šarfalaka přemohl a ještě k tomu zničil i Hvězdnou knihu. Grimoár ze kterého se již po staletí učili všichni čarodějové a mágové z Guilde. Nebyl schopen tehdy Šarfalakovi nijak pomoci a ostatně možná to bylo lepší. Ovšem jakmile byl poražen, nezbylo Eusebriovi nic jiného než z kláštera Grii zmizet, což také udělal a vydat se do Světa nejistoty. Ve Světě jistoty nefungovala magie, tam by byl zbytečný, i když i tam se musel občas skrýt....

Už dlouho se ho Čarodějové Guilde pokoušeli najít, ale jeho kouzlo, které ho mělo zastínit, fungovalo dobře a bylo silné. Občas pro jistotu střídal všechny světy, aby byl neustále v pohybu a ztížil tak ostatním jejich práci při snaze o jeho dopadení. Jak běžel čas, snaha čarodějů o jeho dopadeni polevila a on se mohl občas někde ukázat. Tak jako se nyní ukázal v Jadigaru, městě kterému vládl Thunk a kde byla bašta všech lumpů ve Světě nejistoty. Stál v chrámu, který patřil Jenibohorským kněžím uctívajícím Bohora jako svého boha. Měl zde dnes důležitou schůzku s jedním ze svých bývalých žáků z kláštera Grii. Posledním z věrných. Bylo samozřejmě možné, že je to na něj léčka, ale on přesto přišel.

Měl v hlavě svůj plán pomsty Kadeharovi, ale potřeboval další informace z řad Guilde. A pak ho uviděl. O desítku let mladšího kouzelníka v tmavém plášti řádu Guilde, jak prochází ulicemi Jadigaru. Místní neměli čaroděje zrovna v lásce obzvlášť poté co Guillemot zbořil celý Thunkův palác a tak se onen čaroděj potýkal s různými urážkami při své cestě do chrámu, ale nakonec tam došel. Eusebrius se usmál.

"Jsem zde, Eusebrie."

"Přišel jsi sám?"

"Ano. O co jde?"

"Ale ale… Přeci nemyslíš, že ti hned vše vyzradím, ne?" začal starý mág a prohlédl si svého bývalého žáka škodolibým pohledem.

"Tak začni. Chci vědět co je v Guilde nového."

"Inu…" začal mladší z obou mágů, "V Guilde… Kadehar prosazuje různé změny. Třeba se zasazuje o zrušení celibátu. Fakt, že Guillemot je jeho syn prolétl zemi Ys od severu na jih. Také to vypadá, že se bude zasazovat i o založení ženských klášterů a celkově o to aby byli dívky přijímány do učení. Byl jsem náhodou na Gifdu, když přišla nějaká holka a chtěla aby ji Kadehar přijal jako svého učně," odmlčel se. Eusebrius se tvářil zamyšleně. Ruce měl sepjaté pod bradou a hleděl kamsi do nedohledna.

"A?" zeptal se když jeho bývalý žák dlouho mlčel.

"A… Nepřijal ji. To by Guilde pobouřilo. Ale co je zvláštní, že se u té dívky přímo před našima očima projevil Tarquinův efekt." To už mu starý Eusebrius pohlédl do očí.

"Tarquinův efekt? Nespletl ses? To je divné. Dva Tarquinovi efekty u dvou různých dětí v tak krátkém čase? To tu ještě nebylo…"

"Ano je to divné, mistře, ale to ještě není všechno. Ten mladý čaroděj. Bertram… Kolují řeči, že se s pohádal se svým kmotrem. S tím Geraldem. Dokonce údajně přešel do Světa jistoty a nějaký kluk se mu připletl do kouzla a zmizeli oba…"

To už starý Eusebrius netušil co říci. Oči se mu rozzářili ale byla v tom pohledu zloba i radost.

"Takže Kadehar má v Guilde problémy. To je jen dobře. Chci se mu pomstít, chci aby klesl až na dno. To, že je Guilde nestabilní je tedy dobrá zpráva. Hádka mezi Geraldem a jeho bývalým žákem mi také hraje do karet, drahý příteli. Dobrá… Guilde nesmí přijmout žádný z těch Kadeharových výstřelků. Dívčí klášter… Kam bychom to dotáhli, hm? Ne, ne… Postarej se o to. Tu dívku… Tu co ji Kadehar odmítl. Přiveď ji sem. Jestli se chce stát čarodějkou půjde s tebou a já ji zde pak mohu učit. Bertrama si najdu sám ve Světě jistoty. Nebude to tak těžké…"

"To ovšem nepůjde, mistře," podotkl mladší čaroděj.

"Proč ne?"

"Ta dívka je už dva dny pohřešovaná, pane…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama