"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

10.kapitola

11. září 2011 v 20:44 | Jackie Decker |  Jeden den Hermiony Grangerové
10.část povídky.

Kathlin řeší dilema, zda říct, či neříct Harrymu s Ronem pravdu o Snapeovi a Quirellovi. Jak by to asi obhájila? Hermiona by nic takového neprosazovala, bez logických argumentů, které by její teorii podpořily. Na něco takového, ale Kat nemá čas. A jak se zachovají kluci? Čeká je rozhovor s McGonagallovou...


10

Nastal okamžik ticha, který by přerušil jen absolutní blázen. Tedy přeruší dříve, než sama profesorka.

"Vy chcete mluvit s profesorem Brumbálem?" opakovala. Oči se jí zúžily, jako kočce, která číhá na svou kořist.

"Vlastně je to důvěrné," pokoušel se to Harry zamluvit, ale už bylo pozdě. Bývalo by bylo lepší, kdyby neříkal vůbec nic.

"Profesor Brumbál je už deset minut pryč," pronesla chladně McGonagallová. "Dostal spěšnou sovu z Ministerstva kouzel a ihned odletěl do Londýna."

"Neříkala jsem to?" pronesla Kat k Hermioně v myšlenkách. Stále si na tenhle způsob domluvy nemohla zvyknout. Problém byl jen v tom, že neměla čas se zabývat ještě tímhle problémem. Těch ostatních měla až-až.

"Je pryč?" ptal se Harry. "Právě teď?" Harry vypadal Zoufale. Ron se snažil tvářit, jako, že tam vůbec není a Kathlin cítila, jak jí svrbí dlaně potlačovaným vztekem. Nejraději by totiž vykřikla a nazvala Harryho několika dost ošklivými přízvisky. Jenže kdyby to udělala, musela by pak všem a k tomu teď musela přičíst i samotnou profesorku, vysvětlovat, kdo je, kde se tu vzala a co a jak všechno ví. Přičemž si uměla představit jejich nadšení, až se dozví, že jsou jen knižní postavy a celé tohle se jí nejspíš jen zdá.

Kdyby jí hlava tak nebolela a celá ta situace nebyla tak moc ošemetná, od srdce by se zasmála.

Slyšela už jen profesorku, jak jim vysvětluje, že profesor Brumbál je velice zaměstnaný muž. Harry zase namítal, že tohle je důležité. Kathlin musela v duchu počítat do deseti, aby se uklidnila. V duchu si říkala že tohle prostě musí přetrpět. Koneckonců takhle nějak podobně se to určitě seběhlo i v knize a Hermiona to tam taky přetrpěla. Ačkoliv nynější Hermiona neprojevovala zrovna nadšení z takových myšlenek.

Harry se ze zoufalství zmínil o Kameni mudrců. Profesorce vypadly z náručí knihy, které si nesla, ale nezdvihla je. Nechala je ležet na zemi. Vypadala opravdu šokovaně. Zakoktala se, ale Harry jí skočil do řeči. Jakoby toho snad už nepokazil dost.

"Uklidni se. Nemůžeš nic dělat, teď je to jen na Harrym…" Snažila se ji Hermiona upokojit. Jenže pro Kathlin to byla jen slova. Připadala si svázaná, bezmocná a zoufalá… Ale dala na radu své nové kamarádky, jejíž tělo obývala.

"Vím, o čem mluvím, Pottere," řekla úsečně profesorka. Sehnula se a posbírala knihy. "Doporučuji vám, abyste všichni šli raději ven a užívali si sluníčka." Pro madame McGonagallovou tím vše nejspíše skončilo. Kathlin nevěděla, jak dlouhý rozhovor ji minul, protože byla myšlenkami jinde. Nezáleželo na tom.

Harry a Ron se po ní podívali.

"Bude to dnes večer," řekl chlapec s jizvou, jakmile si byl jistý, že je profesorka neuslyší. "Snape dnes večer projde padacími dveřmi. Ví už všecko, co potřebuje, a teď je z cesty i Brumbál. Ten vzkaz poslal určitě Snape, vsadím se, že se na Ministerstvu kouzel budou náramně divit, až se tam Brumbál objeví."

"Ale co můžeme -"

Hermiona už to nevydržela.

"Ne, Snape, ne!" vykřikla. Oba hoši se po ní ohlédli.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cassiopea Black Cassiopea Black | Web | 18. září 2011 v 12:19 | Reagovat

Harry si k McGonagallce docela dovoluje :-D já bejt Kathlin, taky už bych vybuchla...no, jsem zvědavá na reakci kluků :-)

2 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 18. září 2011 v 13:17 | Reagovat

Tahle scéna je přímo vzatá z knihy, doplněná pouze o pohled Kathlin z Hermionina těla, takže Harryho chování bohužel není můj výmysl. Lze tedy jen souhlasit, že si opravdu dovoluje :-D. Já bych ale asi taky vybuchla, nic se nepleť :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama