"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

3.kapitola

4. září 2011 v 13:25 | Jackie Decker |  Jeden den Hermiony Grangerové
3.část povídky.

Kathlin čeká první setkání s Ronem a Harrym. Jaké bude?3

Chtěla se vrátit do pokoje. Tohle přeci nemohla. Nebylo možné se vydávat za Hermionu, když NEBYLA ona. Nebyla dokonce ani čarodějka. Nepatřila do tohoto světa, neuměla s hůlkou, nebyla sto si ani vybavit nic konkrétního z knih, které tolik milovala…

"Hermiono!" zaslechla zdola chlapecký hlas. Srdce se jí otřáslo. Vždyť možná uvidí Harryho. Živého Harryho Pottera a taky Rona… Jejího Rona Weasleyho!

"Ano?" Už neměla na výběr. Musela sejít dolů…

"Tady si," začal zrzavý chlapec.

"Už jsme se o tebe začínali bát," pokračoval černovlasý hoch. Který si v jednom kuse bolestivě mnul čelo, kde se mu zračila jizva ve tvaru blesku.

"Ale jdi," vypravila ze sebe bez přemýšlení. "To jen… Ty zkoušky, vždyť víš. Co ty? Pořád to bolí?" Nevěděla, kde se v ní vzala ta slova. Snad se jen pokoušela odvést pozornost od sebe samé. V hlavě jí to šrotovalo. Přemýšlela, co je asi za den, aby se mohla alespoň trochu držet role. Která jí byla svěřena, aniž by věděla kým nebo proč.

"Jo," vypravil ze sebe Harry snaže se potlačit bolest.

"To je jedno," vložil se do toho Ron, jehož hlas způsobil, že se Kathlinino srdce rozbušilo silněji. "Je to jen jizva. Koneckonců, Harry, bolela tě už dřív. Musíme jít, nebo nestihneme snídani. A krom toho nás dneska čeká zkouška z Dějin čar a kouzel a já si vůbec nic nepamatuju… Můžu si sednout za tebe Hermiono?"

"No jo, jasně že můžeš," vylétlo jí z úst, než si stačila uvědomit, co vlastně říká. Oba hoši se po ní nechápavě podívali. "Ale měj na paměti, Ronalde, že brky jsou kouzlem chráněny proti podvádění, a že ať budeš sedět, kde chceš, opisovat ti nedovolím." Zatvářila se tak přísně, jak jen dokázala. Harry se zasmál a Ron se tvářil jako by snědl citrón.

I ona se zasmála, ale bylo jí Rona trochu líto. Nechtěla mu takhle odseknout, ale copak mohla jinak? Vždyť přesně tohle oni čekali, přesně tak by se Hermiona opravdu zachovala…

Otočila se, pohodila hnědými vlasy a vydala se k portrétu, kudy právě vycházela nějaká starší studentka. Jinak by ani nevěděla, kudy ven z věže. Oddychla si, ale pro kamarády to vypadalo jako zcela nahodilé gesto. Vůbec nechápala, jak jí něco takového mohlo projít. Copak jsou slepí? Nebo úplně hloupí?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cassiopea Black Cassiopea Black | Web | 4. září 2011 v 18:38 | Reagovat

hm, tak první setkání proběhlo relativně v klidu :-D teď ještě aby zvládla tu zkoušku :-) těšim  se na další kapitolku, i když zejtra asi nebudu mít čas, si ji přečíst, nevim no :-?

2 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 4. září 2011 v 20:45 | Reagovat

No uvidíš no. Některé úseky jsou zdánlivě nc neříkající, ale později jako celek to snad získá na dojmu...

3 SilverStar SilverStar | 4. září 2011 v 22:04 | Reagovat

Nejlepší mi připadají ty dvě otázky na konci. :-) Protože je tu ta věc - co když vážně jsou. :-D Hehe, těším se na další díl.

4 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 5. září 2011 v 8:38 | Reagovat

Vlastně hlavně kvůli těm otázkám na konci, jsem dala tuhle část jako samostatnou. No dobře slepí asi nejsou, ale zatím si holt ničeho nevšimli. To víš, co můžeš chtít od Hermionu po ránu před poslední závěrečnou zkouškou?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama