"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

5.kapitola

6. září 2011 v 13:33 | Jackie Decker |  Jeden den Hermiony Grangerové
5.část povídky.
Tento úsek by se dal nazvat zkráceně: Před zkušebnou.
A je to tak. Kathlin, Ron a Harry došli k učebně, kde mají skládat zkoušku z Dějin čas a kouzel. Kathlin se snaží poznávat i další studenty Bradavic, ale je čím dál tím zmatenější. Nakonec se na scéně objevuje i profesor Binnse. Jak zareaguje?

5

Došli k příslušné učebně a zastavili se. Byli tu snad všichni z ročníku. Opravdu je támhle to, Draco Malfoy? Kathlin se vlastně nemohla splést, protože tak blonďaté vlasy a šedé oči mohl mít opravdu jen on a kdyby snad pochybovala, byli tu dva silnější hoši po jeho boku, kteří jí domněnku potvrdili, aniž by museli cokoliv říct. Nevěděla, který je Crabbe a který Goyle, ale nezáleželo na tom. Odvodila si i to, že černovlasá holčina, která stála hned u nich, dívala se na ni a čemusi se hihňala, bude Pansy Parkinsonová.

Stejně se pokoušela odhalit totožnost i dalších studentů, ale u mnohých, marně. Tu a tam zaslechla třeba alespoň jméno, ale málokteré jí něco říkalo. Poprvé zalitovala, že v Bradavicích nemají studenti povinnost nosit na školních uniformách i jmenovky se jmény.

Náhle ze dveří učebny vyplul bílý přízračný opar ve tvaru lidské bytosti. Byl oděný jako muž ze starého středověku a když promluvil, jeho hlas zněl zdvojeně.

Kathlin vykřikla a všichni přítomní se po Hermioně otočili. Až teď si uvědomila, že se schovala za Rona, jakoby profesor Bins, jak si vzápětí odvodila, byl největším zlem na světě, které je snad horší, než sám Voldemort.

"Si v pořádku Hermiono?" zeptali se nechápavě oba kluci. Hlouček zmijozelských propukl v hurónský smích a všichni se pomalu začali hrnout dovnitř do učebny na vyzvání profesora - ducha.

"Jo, jasně," přiškrceně se usmála. Vůbec jí to nešlo. Ani netušila, co ji víc vyděsilo. Náhlý příchod profesora, nebo fakt, že je skutečně duch?

Harry i Ron se po sobě starostlivě ohlédli. Kathlin by si bývala přála, aby jejich pohledy neviděla, protože teď si připadala jako blázen.

"Jdeme, ne?" zeptala se pak, aby zamluvila vzniklou situaci a rázně vešla do třídy. Nevěděla, kde obvykle sedává Hermiona, a tak si prostě někam sedla. Beztak zde byli jednotlivé stoly. Na každém stole byl pergamen otočený prázdnou stranou vzhůru a vedle stoh dalších pergamenů, na něž měly psát své odpovědi. Každý student měl na stolku kalamář a brk. Vše připravené na zahájení testu. A profesor Bins se vznášel učebnou, jako by se ho nervozita jeho žáků absolutně netýkala.

Jen Kathlin připadalo, že se celý její život smrštil do této jediné chvíle. Dívala se kolem sebe a viděla plno nejistoty a strachu. Ale žádný z jejich pocitů, nemohl vystihnout, co cítila ona. Pokud je to sen, o nic se nejedná. Ale Ještě nikdy neměla tak živý sen… Pokud to není sen, zničí Hermioně úplně všechno. Hermiona Grangerová psala testy na 100 nebo 120%. Jak mohla Kathlin uspět alespoň na 10, když o Dějinách čar a kouzel nevěděla vůbec nic? Pokud si pamatovala dobře. V knížce bylo, že se Hermiona s Ronem na test připravovali několik dní dopředu opakováním. Harry ne, toho bolela ta jizva. Jenže Kathlin neměla tolik času. A dnes ráno se do Hermioniných poznámek ani nepodívala…

Tak mizerně jako v tu chvíli jí ještě nikdy nebylo. Už teď věděla, že tohle bude nejhorší písemná zkouška v jejím životě…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 6. září 2011 v 17:05 | Reagovat

Wow, tak tohle mě náhodou baví, hele! :-D Super, paráda, je to strašně komický, jak ona ,,neví" :-D xD Těším se na další díl, tyjo :-D Moc se ti to povedlo :-)

2 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 6. září 2011 v 17:30 | Reagovat

Tak jsem ráda pokud je to vtipné, to byl koneckonců záměr. Trochu se pobavit 8-)

3 Cassiopea Black Cassiopea Black | Web | 9. září 2011 v 21:19 | Reagovat

super :-) jsem zvědavá, jak to nakonec napíše :-D ... to bylo v knize, že profesor Bins je duch? :-D nějak mi to asi uniklo :-D ...btw, ve třetím řádku máš překlep - místo Dějin čar a kouzel, Dějin čas a kouzel :-D

4 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 10. září 2011 v 16:23 | Reagovat

Ano profesor Bins byl v knize duch... 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama