"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

6.kapitola

7. září 2011 v 13:36 | Jackie Decker |  Jeden den Hermiony Grangerové
6.část povídky.

Zkráceně: Test.
Kathlin má psát zkoušku za Hermionu, ale nemá o daném tématu vůbec žádné znalosti. Dokáže přijít na způsob jak přeci jen v testu uspět?6

Přesýpací hodiny na katedře se sami otočily.

"Začněte," přikázal jim duch profesora Binse.

Tak jako ostatní vzala Kathlin pergamen uprostřed stolku a otočila ho. Seznam otázek napsaných na něm, připomínal klasický mudlovský test na jaké byla zvyklá ze své školy. Jediné co nechápala, bylo, proč musí i tady psát písemky, když ve svém reálném životě už všechny zkoušky na konci roku složila…

Dobře… Musím to zkusit! Ostatně žádné jiné východisko ze vzniklé situace, ani nebylo. Vydechla si, zaměřila se na otázky v testu a začala číst.

"Jak se jmenovala skupina kouzelníků, zabývající se výrobou samomíchacích kotlíků?" Už první otázka a Kathlin nevěděla odpověď. Jak by taky mohla? Přelétla očima další otázky, ale nebylo to o nic lepší. Tak jo. Musím alespoň začít. Nejhorší je nenapsat vůbec nic! Nadechla se, uklidnila splašený dech a namočila brk do inkoustu. Bylo to zvláštní. Chtěla to udělat, ale ona - Kathlin - nevěděla, jak se píše brkem. Stačilo však, že to uměla Hermiona, k tomu, aby mohla psát. Hermionin mozek a její tělo, dokázali psát brkem. Takže aniž by Kathlin věděla jak, náhle držela brk připravený k psaní. Jen vymyslet tu odpověď.

Překvapená sama ze sebe zůstala vteřinku zírat na "svou" ruku. Přemýšlela jak je to možné, ale dospěla k závěru, že zřejmě stačí, že to umí Hermiona. Na druhé straně… Hermiona přeci znala i kýžené odpovědi. Jestliže si její mozek pamatuje, jak se drží brk, měly by v něm být někde i její znalosti… Nikdy později Kathlin neuměla říct, jak dokázala v té chvíli uvažovat s naprosto chladnou logikou. Zavřela oči a začala kontrolovat vlastní dech. V duchu počítala: 1…2…3…4…5…; Nořila se stále hlouběji do sebe a do tmy až ž ani nepočítala a zdálo se, že má hlavu opravdu prázdnou.

Otevřela oči a začala psát. Nevěděla, co píše. Jisté bylo jen to, že kdyby se na to zaměřila a pokoušela se po sobě odpověď přečíst aby pronikla od očí až k jejímu vědomí, celý tenhle stav jakéhosi transu by zmizel a zůstala by opět jen Kathlin v těle Hermiony, bez jakýchkoliv možností test dopsat. Bylo to zvláštní. Seděla tam, a dívala se sama na sebe, jak píše věci, o kterých neměla ani ponětí. Neovlivňovala vůbec nic. Vědomě ani nehýbala rukou! Přesto se však ruce i oči hýbaly.

A Hermiona Grangerová za hodinu napsala svůj test z Dějin čar a kouzel…

Hodiny na stole profesora Binnse se přesypaly.

"Odložte svá pera, prosím," vyzval je duch, " a stočte prosím pergameny s vašimi odpověďmi."

Ještě stále se Kathlin dívala jakoby z dálky. Začala si však uvědomovat, že něco není v pořádku. Ano, napsala test, ale tělo, které nyní obývala, ovládal teď někdo jiný. Nejspíše sama Hermiona. Přepadla ji úzkost srovnatelná s pocitem klaustrofobie. Chtěla ven. Chtěla uniknout, chtěla opět alespoň moct něco dělat, když už nic jiného!

"…Jsi? Odejdi. Tohle je moje tělo!" V zoufalé snaze se vyprostit uslyšela uvnitř hlavy další hlas…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 7. září 2011 v 17:30 | Reagovat

Jé, chudák Mionka: ,,Tohle je moje tělo!" :-D Pěkný, no :-D Sem zvědavá, jak se to dál vyvine :-D xD To bude ještě sranda :-D xD

2 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 7. září 2011 v 21:59 | Reagovat

Tak jenom, pěkný, no? :-D Teda...

Ale jo, jsem ráda že t čteš a líbí se ti to. Dál to snad taky nebude úplná nuda 8-)

3 Cassiopea Black Cassiopea Black | Web | 9. září 2011 v 21:28 | Reagovat

zajímavý :-) připomnělo mi to jeden film, kde matka s dcerou obývaly jedno tělo...těšim se na pokráčko :-)

4 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 10. září 2011 v 16:25 | Reagovat

no jsem ráda že je to alespoň zajímavý... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama