"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

Kde je do haj…e ten komentář?

24. října 2011 v 16:02 | Baron Devil |  Mimo mísu
Téměř každý den se na internetu setkáváme s různými blogy, články, povídkami, romány, básničkami, pohádkami, horrory a já nevím čím ještě. Zakládají se skupiny, které píšou něco na nějaké určité téma a pak o tom diskutují. U nás doma je to trošku jinak…


Téměř každý den se na internetu setkáváme s různými blogy, články, povídkami, romány, básničkami, pohádkami, horrory a já nevím čím ještě, které píše moje drahá polovička. Je členkou skupin, které píšou něco na nějaké určité téma a pak o tom diskutují. Ale kde je do haj…e ten komentář? Kde je ta diskuze?

Odpověď je jednoduchá: Nikde. Každou chvíli slyším: Tak si představ, že jsem dala dneska ráno na internet tohle a tohle, má to x přečtení, ale 0 komentářů. Musím uznat, že ani já přímo nechápu, jak je možné, že má na internetu tolik známých a kamarádů, píše všude možně i nemožně a pořád 0 komentářů.

Není proto divu, že když se mě zeptala v pátek odpoledne, jestli nemam nějaký nápad na nový Layout jejího webu, řekl jsem: Ho*no. Nejdříve se tomu zasmála (já to taky původně nemyslel tak vážně), ale nakonec se z toho vyklubalo to, co vidíte teď.

Ale zpět k tématu, proč tu nejsou žádné komentáře? Podívejme se například na největší nejmenovaný Český novinkový server. Tam se objeví zpráva, že v Brazílii spadla ze střechy kočka a zlomila si u toho jednu packu a během 5ti minut to má 30 komentářů. Co na tom, že většina jich je: No to nás tak zajímá. Je úplně jedno co napíšou za komentář, jak se snaží autora takového nesmyslu uzemnit. On má vyděláno právě tím, že na to lidé kliknou a napíšou "něco". Lidi to podle komentářů nezajímá, ale stejně na to kliknou a píšou komentáře jako diví. Autor se jim může v klidu smát, protože ať si lidi píšou co chtějí, jemu jdou peníze z počtu přečtení a počtu komentářů - zkrátka z toho, jak moc je vidět reklama u daného článku.

A pak tu máme web mojí drahé polovičky, která se snaží psát pro určitou cílovou skupinu (ano o Vás mluvím), kterou by daná věc mohla zajímat a očekává, že se dozví alespoň něco. I kdyby si měla přečíst: Tak tohle stojí úplně za ho…dně dlouhý komentář.

Nejsem si jist, zda vůbec čtete její dílka, díla a veledíla. To koneckonců musíte vědět Vy, jestli se Vám něco líbí nebo ne. To Vám navíc nikdo ani nemůže přikázat, aby se něco (ne)líbilo. Ale proč nikdo nevyjádří svůj názor, ať už kladný, či záporný? Pro autora je každý komentář důležitý. Pokud je kladný, ví, že takové psaní se alespoň někomu líbí a má smysl pokračovat. Pokud je záporný, měl by se autor zamyslet, jak své psaní napravit. Ale když není žádný? Co si má autor myslet?

Občas také slýchávám, že jí někdo napíše například na ICQ nebo Skype, že ten a ten článek je hezké počtení. Co je ovšem platné takové hodnocení? To jste řekli jí a ne dalším případným čtenářům článku. Takže u článku pořád 0 komentářů a už to samo o sobě nedává případným náhodným čtenářům důvod to číst. Takže se dá říci, že potápíte autora na dvakrát.

Všichni čtenáři by si měli uvědomit, že vše je psáno z 10% pro autora a z 90% pro čtenáře. Komentář je ale přesně v opačném gardu. Jinak řečeno: Autor se Vám snaží něco dát, ale nic za to nedostává, když není zpětná vazba. Každý komentář je známkou pro autora a podle ní pozná, zda se zlepšit nebo zda je to alespoň dobré.

Občas se sám divím tomu, že Jackie ještě neopustila nálada vůbec něco psát, když na ní takto *** (viz layout webu).

Takže pokud jste to dočetli až sem, tak vězte, že je na case se nad sebou zamyslet. Pokud chcete od daného autora něco číst, řekněte to. Pokud něco nechcete číst, řekněte to také, protože jinak jdete nejen proti autorovi, ale i proti sobě - Vy nebudete mít co číst. Je Vás jak much (na suchém zahradním záchodě) a kde nic, tu nic.

Takže vstávat, vyčůrat, napapat a šup ke klávesnici a psát komentáře. Ne ke kažzdé novince, ale alespoň k tomu, co přečtete…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 24. října 2011 v 16:09 | Reagovat

Hej, to je hezké tohle... :-D

Díky moc za podporu :-)...

PS: Nelekejte se případní čtenáři této novinky, manžel to nemyslel nijak ve zlém, ale svým způsobem je to pravda, no... i když si nemyslím že na to tak úplně se*** jen mě vždycky (potěší) když něco vložím třeba na Aldormu. Lomeril vloží kapitolu, má hned 3 komentáře. eillen vloží 1 000 slov o a má hned 3 komentáře. Já vložím cokoliv a ona tam visí nula ještě druhý den, kde se při hodně velké dávce štěstí objeví 1,2 komentáře z nichž jeden je většínou zkopírovaný z ICQ od mardom a druhý moje odpověď... No dobře, Lomeril mi taky tuhle komentovala kapitolu k TS, ale když si vezmu jaký "úspěch" měla dračí bolest...

2 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 24. října 2011 v 16:12 | Reagovat

PS: tuto novinku psal můj manžel pro web:
http://jackiedecker.e-blog.cz

kde jsem měnila design. Jak? Belatrix ví, té jsem se chlubila už o víkendu 8-) A ostatní? Jděte se alespoNˇpodívat na mé domovské stránky a uvidíte... :-)

3 BlackJack-ins. BlackJack-ins. | 24. října 2011 v 18:29 | Reagovat

Aha... takže chcete komentář - ale! pozor, musí to být komentář na úrovni,aby k něčemu byl. Ne žádné "líbí se mi to", neboť to není dost vypovídající (není, ale ony se za ty dlouhé a vypovídající kritiky platí, víme?) Už tohle mi připadá jako hodně špatný přístup... nemluvě o publikování na blog.cz apod., kam píše každý. Nemluvě o... spíše nevzhlednosti, než vzhlednosti stránek. Pokud jde o díla, nač je mi super vzhled stránek? Na hov...
Křičení do tmy, stížnosti, pokud se autorka necítí doceněná, cítí se asi jako zbytek všech, co píší na blog.cz, a že jich tu je hodně dobrých, ztracených mezi remcy o módě obšlehnutých z časopisů.

Nicméně... až bude mít autorka návštěvnost jako nějaký zpravodajský server, dá se logicky počítat i s tím, že každá kočka a její nožka bude mít 30 komentářů.

A promińte, ale vzhled těch stránek je příšerný. Jdu snad číst dílo, takže by se mi to mělo číst dobře, nezajímá mě tisíc sto padesát čtverečních centimetrů šedého podkladu s hajzlem... ani se nedivím, že tam žádné komentáře nejsou. Až to bude vypadat nějak normálně a k světu (viz Mardom), pak možná. Do té doby radím zamyslet se.

4 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 24. října 2011 v 20:42 | Reagovat

Samozřejmě že by to měl být komentář k světu, víš nebojím se konstruktivní kritiky, naopak ji vítám,. chci diskutovat o svých dílech, chci o nich mluvit a psát, chci pochitit nové nápady a pod. Na tom přeci není nic špatného, no ne? Nebo tobě připadá že ano? Jistě, že osobní stránky nezavedeného autora nebudou mít nikdy takovou návštěvnost jako zpravodajský server. Nejde o pocit nedocenněnosti. Jde o smutnou pravdu, že lidé zkrátka nekomentují. Nesnaží se diskutovat, nechtějí, jsou líní...

Říkáš vzhled jako u Mardom? Ach bohové, tohle by si měla přečíst, bude nadšená...

Víš vzhled pro Mardom dělala blanch a to už je jaksi jiná třída, že...? Umíš dělat layouty? Pro blog, webovky a kódovat pro Sunlight? Ano? Uděláš mi reprezentativní design? Takový, který mi naláká alespoň 500 návštěv za den? Dokážeš to?

Tak proč tu nevidím odkaz na tvé stránky? Že bych se také podívala a něřčemu přiučila, případně se ti poklonila políbila nohy a zaškemrala o podobné... 8-)

Připadá ti tohle jako výkřik do tmy? Nelíbí se ti vzhled mých stránek? Jistě, není dokonalý, kódově, ani designově... Ale víš co? Dělala jsem si ho sama! A že někdo nechápe, či neocení recesi?  ale no tak, za to přeci zveřejněná díla nemohou...

Odvoláváš se na Mardomin vzhled. Je parádní, to vskutku... Ale kolik tam má komentářů ona? A že nepíše špatně, chraň bůh, píše dost dobře... Ano, poslední dobou se jí to tam díky drabble soutěži trochu rozhýbalo a díky tomu že já u ní komentovala se tu a tam uráčil napsat i někdo jiný a teď už se jí to tam začíná slušně rozbíhat. Ale že by tam měla závratnou návštěvnost? to zase ne...

Proč ne? Vzhledem webu to asi nebude, co řikáš?
Navíc ty mé stránky mají ZÁCHODOVÝ layout teprve druhý den :-D A víš co? Každému z kamarádů a kamarádek, kterým jsem to ukázala se to líbilo.

Tak v čem je tedy problém? Chápu že některé může nový layout pobouřit. no i to se stává, všichni nemají stejný vkus to by byla na světě nuda :-) Ale tedy takto se tu do mně navážet?
Každopádně děkuji i za tento tvůj komentář dává prostor k diskuzi a třeba se to alespoN´trochu dá do pohybu, kdo ví...

5 BaronDevil BaronDevil | 24. října 2011 v 20:55 | Reagovat

Dovolim si odpovedet na komentar BLACKJACKA:

Taaaaaaaakze. Nejprve podekujeme za komentar ze ano. Jak jsem psal, kazdy komentar, i ten zaporny, je dobry.

Ale zaroven by si autor komentare mel uvedomit, kam to prisel a co zde dela. Jestli sem prisel obdivovat vzhled stranek, myslim, ze by tu byl spatne i kdyby tenhle web byl vyhlasen za nejhezci web v Evrope. Proc? Protoze to neni web o layoutech, ale o basnickach, povidkach.... Tudiz o PSANEM TEXTU, o kterem jste bohuzel, nenapsal ani carku, takze pro autorku to ma uplne stejny vyznam, jako by napsal to, co sam odsuzuje: (ne)libi se mi to.

Pokud Vas novy vzhled webu tak rozladil, ze nejste schopen cist zdejsi dila, pak ano - je to neco and cim se zamyslet. Ale nema smysl se nad timz amyslet, kdyz jste zde nic neprecetl. neco jineho by bylo kdybyste prisel, podival se na web, rekl si, ze to je hrozne, precetl si par povidek a napsal komentar typu: Pises hezky/spatne, tohle se mi (ne)libi ale protoze web vypada tak jak vypada, neni to vubec zadny pozitek z cteni.

To je pro me komentar na urovni. Vy na jednu stranu odsoudite tisice lidi kteri komentujou dvema slovy, vy ovsem jen ty dve slova rozepisete na 3 odstavce, se stejnou vypovidajici hodnotou...

Kde jste byl pred zmenou layoutu? Ten se vam libil nebo ne? A abych rekl prabvdu, nemyslim si, ze jste tu byl prvne. Spise Jackie znate, obcas sem prijdete a patrite mezi ty, kteri proste nekomentuji. Ted jste si jend al nejaky fake nick, aby to nevypadalo hloupe ze nadavate... mozna se pletu, ale myslim ze ne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama