"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

Spřátelování blogů a webů

23. října 2011 v 18:03 | Jackie Decker |  Mimo mísu

Nedávno jsem narazila na dva zajímavé články. Jmenovaly se: Třídění SB (spřátelených blogů). Oba jsem si přečetla a z obou vyplynulo, že dotyčné autorky, chtějí některá svá SB vyřadit ze seznamu. Některé pro neaktivitu v komentářích a některé zase proto, že se s nimi rozešly v názorech.

A tak mě tak napadla otázka: Proč vlastně spřátelujete blogy a weby?Když já začala působit na internetu, velmi mě těšil každý komentář, ať už kladný či konstruktivní. Sama jsem spřátelovala blogy. Tehdy jsem také měla blog, protože o vlastních webových stránkách jsem si mohla nechat jen zdát. O kódování či tvorbě designů jsem věděla ještě míň než nic a byla jsem spokojená i s tím málem, co blog poskytoval.

Vkládala jsem svoje povídky a odpovídala na komentáře, chodila na stránky těch, kteří mi komentovali, a když se mi líbily jejich povídky a jim ty mé, spřátelili jsme blogy a udělali jeden druhému reklamu v podobě krátkého článku. Časem z toho bylo kamarádství, tak pevné jaké jen může internet vyprodukovat. Ne se všemi, jistě. Lidé se mění, blogy vznikají a zanikají, jako světy těch kteří píší, nebo jako zhasínají a rozsvěcují se nová slunce. Jistě, že u většiny z autorek a autorů spřátelených blogů se nedalo mluvit o skutečném kamarádství, natož o přátelství, ale existovalo několik vyvolených, s kterými držím dodnes… (držím, jako držím, ne držím, jako držím…)

A co tím chci vlastně říct?

Že je mi zle z toho jak společnost upadá, není žádná novinka, ale že jsem fascinována jednáním a očekáváním některých lidí…

Přešla jsem z blogu na stránky hned jak to bylo možné. Začala jsem se učit html, php, css, jen abych se mohla odpoutat od blogu a osamostatnit se. Co mi to přineslo? Větší jistotu ohledně zabezpečení mých děl. Ale také rapidní úbytek čtenářů, návštěvníků a komentářů… Plus, samozřejmě, ztrátu většiny spřátelených blogů…

Před pár lety jsem si krom vlastních webových stránek přidala ještě blog zaměřený pouze na Fanfiction. To pro to, že na mých stránkách to nikdo nečte už a vím, že mezi blogery je stále mnoho nadšenců. Také jsem doufala, že opět získám nové čtenáře. Pravda je, že z části se mi to opravdu vydařilo. Moje FF neleží v šuplíku ztracená a poznala jsem několik nových lidí. (Poznala tak, jak jen můžete někoho na internetu znát)

A přišly i první návrhy na spřátelení. Inu budiž, proč ne?

A Hle!

Jaké bylo mé překvapení, když jediným důkazem o spřátelení blogů se stal odkaz v menu s poznámkou SB a novinka s obrázkem vyrobeným v grafickém programu, coby diplom za spřátelení.

Tedy pardón, ale ještě před sedmi lety, si oba dali tu práci, aby prolezli blog druhé strany a napsali něco o autorovi s kterým spřátelují, o jeho blogu, o tom co tam lze nalézt a o také co doporučuje. Vyjmenovaly se klady a zápory a udělala se reklama, jak se patří. V menu pak byly odkazy jako takové, ale zároveň také rubrika, kam se vkládaly popisy spřátelených blogů a ony reklamy. (Taky to bylo tím, že tehdy ne každý uměl zacházet s jiným grafickým programem než malování.)

A dnes? Dnes vůbec nejde o reklamu, o protislužbu dvou autorů, natož nedej bože o jejich případnou spolupráci. Ne, jde jen a pouze o to, odchytit každého, kdo u vás napíše alespoň jeden komentář, kouknout na jehoé blog, něco si přečíst, udělat jakýs takýs obrázek, říct si o spřátelení, přidat odkaz a pak očekávat že každý den přidá něco co vás nadchne, nebo ke každému blábolu co napíšete vy, napíše sálodlouhý komentář o tom jak je to co jste vydaly úžasné a krásné i kdyby tomu tak NÁHODOU nebylo. Že tomu tak není ve většině případů už nikoho moc nezajímá. Jde jen o to aby psali a když třeba nenapíšou, nebo nepřečtou všechno, co jste vydali, už je někde něco špatně. Ale co? Nelíbí se jim vaše povídky? (No bože, to je tragédie…) Nemají čas oblézat stále dokola od rána do večera všechny spřátelené weby? (Ale jděte koho to zajímá že?) Už-už se hledá záminka pro vyřazení z SBček. A co teprve, když se někdo nechá slyšet (číst) v tom směru, že už ho nebaví číst o VAŠÍ oblíbené postavě? No, tak to ho honem rychle vyřaďte z SB, protože to je strašlivánský zločin, že už ho přestalo bavit číst stále dokola to samé… No řeknete, kdyby vám od rána do večera 7 dní v týdnu 12 měsíců v roce, někdo neustále pouštěl Harryho Pottera, nepřestalo by vás to bavit? Mě tedy ano.

Není tedy na čase zamyslet se nad tím, proč a komu nabízíte spřátelení blogů?

Čím dál častěji nacházím v popiscích: NESPŘÁTELUJI!

Ale opravdu je čemu se divit?

Proč spřátelujete blogy? Co očekáváte od těch, kteří do něčeho takového s vámi jdou? Jde jen o vyšší návštěvnost a jejich komentáře? Tak to tedy spřátelovat nemusíte, pokud někdo bude chtít na váš blog chodit, tak tam chodit bude, pokud se mu bude líbit co píšete bude to číst a pokud nebude, tak tam jednoduše chodit nebude a komentář nenapíše a nějaké spřátelení tomu vůbec nepomůže.

Nebo vás styl někoho zaujal natolik, že byste se od něj chtěli něco naučit? Nebo naopak chcete někomu pomoct se zlepšovat? Natrefili jste na osůbku s kterou je legrace, i když nečte všechno co vy napíšete a chce se s tím dotyčným kamarádit, alespoň internetově, když už to v reálu nejde? Nebo je dokonce někdo něčím jako vaše múza?

To jsou ty pravé důvody pro spřátelení. Ale uvažujte! Nemůžete od někoho očekávat, že každý den desetkrát aktualizuje váš blog aby se podíval, jestli jste náhodou něco nenapsali. Nemůžete očekávat o cizích lidé, kteří jsou (ano čas od času se to opravdu stane) dospělí lidé, kteří mají rodinu, že budou číst každý pubertální výlev patnáctiletých autorů a autorek. To prostě nejde! Copak povídky ale články o škole a o kamarádech, to je prostě luxus někdy, schválně si to po sobě někdy přečtete!

A teď si vezměte, že se někteří ještě cítí dotčeně.

Víte jak je otravné když v každém třetím článku zdůrazňujete jak ten a ten váš SB něco neokomentoval? Tedy nevím-nevím, ale pokud chcete své SB odradit, děláte to dobře, jen tak dál :D.

Nechci nikomu sahat do svědomí a nebudu ani nikoho jmenovat, jde jen o to, abyste se zamysleli sami nad sebou a nad tím proč a s kým spřátelujete a jestli to co od nich očekáváte, není náhodou nad lidské možnosti…

Koneckonců, ne každý je mimozemšťan, že? :D

Buďte realisti. To že máte 20 SB neznamená, že každého z nich bude neustále bavit to co píšete nebo vkládáte, že u vás na blogu bude dennodenně od rána do večera, to prostě nejde. Budete se tomu asi divit, ale lidi mají i jinou práci než čučet na monitoru a plavat v internetových vodách... A pokud vyřadíte kamarádku z SB jen proto že chvíli nekomentovala, nebo se trochu změnil její vkus na četbu, pak asi nejste opravdové kamarádky.

Poučení?

Tolerance. Vaše SB jsou lidé jako VY. Mají své radosti i bolesti. Nečiňte jiným tak, jak nechcete aby oni činili vám...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kallia Kallia | Web | 26. října 2011 v 11:51 | Reagovat

wow :) tedy klobouk dolů, tenhle článek byl opravdu luxusně dobrý ;)
Rozhodně s tebou souhlasím :) já osobně si nepamatuji ty časy, kdy se dělala ona reklama na SB, vypisovaly se klady a zápory... co si pamatuju, nikdy jsem si na SB nehrála, ani nevím, co mě to napadlo letos o prázkách je udělat... možná by bylo lepší mít jen oblíbené stránky, to bych tam měla z těch asi 8 stránek jen půlku :D
Jo, já byla taky dlouhou dobu na stránkách, strašně jsem se styděla, když někdo zjistil z mých známých a kamarádů, že jsem na blogu... myslím, že jsem byla asi rok mimo blog, všechno bylo v pohodě - až na to, že jsem se neustále vztekala a už mě ani nebavilo vkládat na net nové věci... a pak náhle bum! a zmetci mi smazali stránky s tím, že prý jsem tam neměla měsíčně ani 10 lidí - a to jsem tam měla za měsíc minimálně asi 1000 :) a proto jsem tam, kde jsem... na bločkuu :D
Je to holt smutný, jak se někteří chovají... když mě někdo nenapíše do komentářů z těch, o kterých vím, že tam chodí pravidelně, možná mi to je líto, ale vím, že časem se ozvou... jak říkáš, nesedí za mým blogem celý den a každých 5 minut ho neaktualizují... :D
Jinak, k tomu dodatku o tom, že pokud někdo chce vyšoupnout SB kvůli tomu, že se jeho chutě a nároky na povídky změnily, tak to nikdy nebyli kamarádi... no, nebyl by to takovej problém, kdyby nebylo mezi náma tolik fanatiků :) ale taky si myslím, že ten člověk, kterého si nechtěla jmenovat, nikdy kamarádem nebyl :)

2 Jackie Decker Jackie Decker | 26. října 2011 v 13:11 | Reagovat

Tak díky že jsi se ozvala jak jsem tuším psala i u tebe, je to jen takový můj výkřik do tmy, ale byla jsem situací tak znechucená, že jsem opravdu považovala za dobré napsat. Priostě tak, když mám nějaké oblíbené stránky tak tam čas od času zajdu a něco si přeštu, nebudu horečně soutěžit v počtu SBček a každému třikrát měsíčně připomínat, hele ty jsi mi nekomentoval to a ono...

Jako já teď mám své webovky jako hlavní a tohle je čistě FF. Prostě jen pro to, aby lidé na blozích mohli občas zavítat, zase tolik tho nepíšu, aby nebylo reálné něco neprošvihnout, kdyby to náhodou někoho zajímalo 8-)

Fakt jsem ráda že jsi přišla a podpořila, opravdu moc...

3 povidky-markhet povidky-markhet | E-mail | Web | 1. června 2012 v 18:02 | Reagovat

Ahojky.Narazila jsem na tvůj blog jen náhodou a musím jen kroutit očima a říct: Pááááni! Vážně.Nádherný článek a ostatně včechny povídky co tu máš, jsou krásné.Asi se sem ještě zastavím, protože ty povídky jsou fakt skvělé :).

4 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 1. června 2012 v 18:12 | Reagovat

Tak to mě moc těší že zauj článek i tvorba. Každá duše, kterou se podaří zaujmout je poklad :)
Budu vděčným čekatelem na tvé návštěvy, děkuji :)

5 Evice Evice | 21. června 2012 v 20:06 | Reagovat

Ahoj, myslím, že spousta lidí si spřáteluje weby kvůli výměně odkazů, budování zpětných linků, kterýma si dopomůžou k vyššímu ranku svých stránek - pokud jsem to správně pochopila, tak vyhledávače (jejich roboti) hodnotí líp ty stránky, na které vede více odkazů, dostávají od nich vyšší pozice a dostanou se tak k více lidem... ale taky se mi tydlety praktiky dvakrát nelíbí... :-?

6 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 21. června 2012 v 20:16 | Reagovat

Zajímavý důvod. Souhlasím. Taky se mi to vůbec nelíbí... Bohuužel nedá se nic dělat... :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama