"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

1.kapitola - Anomálie (1část)

13. června 2012 v 16:20 | Jackie Decker |  Zboření hranic

1.kapitola povídky Zboření hranic.

Podíváme se teď na palubu vesmírné lodi Starlight, které velí mladá kapitánka Sonic. Má svou posádku, své místo mezi kapitány základen, svůj styl boje, svůj úkol...
A do toho všeho spadá i prozkoumání anomálie, kterou zachytili v původním Spangském území. Ovšem co to je za anomálii a jaké může mít důsledky, zatím netuší.

Jestli vám Cena důvěry připadala jako slátanina, tohle bude víc Smějící seMrkající.

1.kapitola - AnomálieVe vesmírném prostoru X-2635, Y-6895, Z-3455 se ze 4Dtunelu vynořila hvězdná loď. Pilotní disk neměl v průměru víc jak pěti set patrová budova a dvě bočnice ve tvaru blesku nesoucí převážně zbraňové systémy oproti disku nijak nepřečnívaly. Tunel se uzavřel a loď osiřela. Sluneční soustava SPS-1 se zdála prázdná a tichá.


"Žádný radiový ruch," zahlásila radistka.

"Senzory nehlásí ani stopy po anomálii," připojila se senzoristka.

"Všechny systémy lodi funkční," doplnil hlášení pilot. To je teda zázrak…

"Zpráva Centralscanu," promluvila šestadvacetiletá kapitánka do vysílače, "Starlight na pozici. Dosáhli jsme původní domovské soustavy Spangů. Prozatím žádné údaje k hodnocení ani odpor. Vysíláme sondy pro monitoring," domluvila. Hlas, který jí odpověděl patřil A.I. Kita, Dharkova palubního mozku, který byl jedním z hlavních v centralscanu, ačkoliv tam měla své místo každá z umělých inteligencí.

"Centralscan rozumí." Tím komunikace skončila. Na kapitánském můstku hvězdného plavidla nastalo opět ticho rušené pouze lodními agregáty. Kapitánka Sonic seděla ve svém křesle a netrpělivě poklepávala prsty o opěrku. První důstojník Filip Stowasser dohlížel na technika Texe, který měl na starosti vypouštění sond. Lingvistka Veronika Nikrmajerová spolupracovala s radistkou Jane Amblerovou. Kontrolovaly všechny frekvence ve snaze zachytit jakékoliv vysílání, stejně jako senzoristka Lorien Chanová, která měla na starost čistě senzory, scannery a sondy, se pokoušela o nalezení jakýchkoliv údajů, které by potvrdily, že zde nejsou zcela zbytečně. Jan Wallefelz, si hleděl své práce v pilotním křesle vedle navigátorky Michaell Mayerové a nikdo nepromluvil jediného slova.

Sonic už to pomalu začínalo dopalovat. Ostatní kapitáni mají vo dost lepší práci…, pomyslela si. Jak dlouho už neměla možnost do něčeho zasáhnout? Měsíc, půl roku? Ubíjelo ji to. A nejen ji. Celou posádku. I proto jim domluvila s X-manem, kapitánem 1.záporné základny, souboj v aréně. X-man. To je ale fakt blbá přezdívka. Tohle měla být poslední rutinní operace před zápasem.

Z myšlenek jí vyrušilo náhlé hlášení.

"Sondy jsou připraveny k vypuštění, Sonic." Kapitánka černovlasé radistce Jane kývla na srozuměnou. Nepřekvapilo ji, když ji oslovila přezdívkou. Na jejich palubě to bylo normální. Koneckonců byli taková jedna velká rodina, přátelé… Teda až na Insta, ale co nadělám, že? Pokrčila by rameny, ale teď se to moc nehodilo.

"Kapitánka, Filipovi. Je vše připraveno?"

"Připraveno a nastaveno," ohlásil první důstojník.

"Dobrá, vypusťte sondy," rozkázala a sledoval na hlavní obrazovce, jak se maličké body postupně rozletěly do všech koutů sluneční soustavy. Potrvá to dlouho, povzdechla si v myšlenkách. Máme hlídat celý sektor, nemůžeme se pořád zabývat nějakou anomálií…! A přece by si to nenechala ujít. Na tohle byla moc velká perfekcionistka. Nikdy jí nikdo nemohl obvinit, že by svou práci neodvedla pořádně. Na druhé straně jí taky nikdo nikdy nepochválil.

"Hlaste vše podezřelé," řekla svým lidem a ti ani nemuseli přitakávat.


První důstojník se přenesl na můstek.


"Nemáš nohy?" zeptala se ho Sonic s úsměvem. Filip, se ale jen ušklíbl. Pidgeyotto, bílo hnědý ptačí pokémon, mu seděl na rameni a svého trenéra doplnil prostým: "Pidgeyott." No jasně. Taky jak jinak…, pozvedla oči vzhůru a rozhodla se ignorovat Filovo jednání. Znala ho už dost dobře na to, aby věděla, že jen provokuje. Filip se postavil vedle kapitánčina křesla.


"Jak to vypadá?" zeptal se se zájmem.


"Co čekáš? Sondy právě vyrazily, ještě nestačily utvořit senzorickou síť," odvětila mu s pohledem typu: To myslíš vážně?; Filip jen pokrčil rameny a Sonic zakroutila nevěřícně hlavou. A tenhle člověk je můj zástupce, vysmála se sama sobě, protože dobře věděla, že Filip je schopný jako zástupce velitele. Jediný, koho na palubě má, koho ostatní poslechnou v její nepřítomnosti.


"Tu arénu máme v sobotu, že jo?"


"Jo, pokud všechno půjde hladce, souboj stihneme."


"Hej!" přerušil je od panelu pro ovládání zbraní, důstojník, kterému nikdo neřekl jinak, než Shit. "To myslíš jak, když všechno pude hladce?" Sonic věnovala Filovi kontaktní pohled a ten ho chápavě opětoval.


"Sklapni, Shite!" zvolala v odpověď svému střelci. "Sou jen dvě možnosti. Buďto to je fakt jen anomálie, která se tu a tam někde ve vesmíru prostě objeví a pak třeba sto let nic. Pak nás to nemusí zajímat a můžem jít v sobotu do Arény. Ale pokud ne, a ten jev si udržuje svou pravidelnost, nebo je dokonce nějakým způsobem rizikový, je třeba to podchytit okamžitě a pak bysme museli kontaktovat Ixmena, že se souboj odkládá, jasný?!" zeptala se tvrdě, protože chtěla mít jistotu, že je jí rozuměno. Shit si sice sám pro sebe něco zamrmlal, ale svou odpověď řekl dostatečně nahlas: "Rozkaz, madam."


To Sonic stačilo.

"Sonic," začala Lorien nervózně. To byla celá ona. Malá, trochu kulatější, věčně udivená a nejistá.

"Ano?"

"Sondy zaznamenaly tu anomálii. Hodnoty se dotýkají ohýbání časoprostoru." Lorien mluvila rychle. Dech se jí krátil a srdce bušilo jako opřekot. Vypadá to, že nemáme sto let času…

"Kde?" Sonic to zajímalo. Ohýbání časoprostoru mohlo být nebezpečné. Navíc pokud je tohle ta anomálie a něco se sem transportuje, není to poprvé. V takovém případě hrozí nebezpečí celé časové větvi, tedy i všem základnám a hlavně Zemi, kterou se zavázali oddaně chránit.

Lorien udala souřadnice.

"4D tunel?" zeptala se v rychlosti.

"Ne."

"Hyperprostor?" To by totiž mohl být jedině kapitán Maxwell, nikdo jiný nepoužívá tuhle technologii s nízkým procentem stability.

"Ne. Je to něco jiného. Něco nového…" Lorien vypadala zmateně. S něčím takovým se ještě nesetkali.

Něco novýho nám tu fakt scházelo! Postěžovala si Sonic v duchu, ale vlastně byla ráda, že se něco děje. Tohle byl její živel. Srdce bušilo. Krev se hrnula do mozku silou adrenalinu v krvi. A znamenalo to příležitost ukázat Dharkovi, že taky za něco stojí!

"Psychokinetický pohon Wally, sedmý stupeň," rozkázala pilotovi, "Michaelle, veď nás přímo k tomu. Chci to vidět. Jane?"

"Zatím nic," odvětila radistka, která nezachytila žádný vysílací kontakt.

Starlight se dala do pohybu. Posádka lodi dělala vše, nač už byla vycvičená. Filip se posadil. Přetížení je sice netrápilo díky stabilizátorům, ale nikdo netušil, co mohou čekat.


K anomálii se dostaly nečekaně rychle. Nebylo to příliš daleko od pozice jejich příletu.


"Jsme na pozici," ohlásil Wally. "Tři tisíce kilometrů od jevu."


"Roku?" oslovila Sonic personu své palubní A.I. Anomálie prozatím vypadala pouze jako sílící záře.

"Ano?" zeptal se palubní mozek, jakoby nic.

"Co myslíš, že to je?"

"Zpracovávám data a - " Rokův hlas zanikl v té záři, která ve vteřině dosáhla neúnosné meze, až všechny na můstku takřka oslepila.

Kapitánka i členové posádky vykřikli. Filtry na skle eliminovaly nebezpečí ve vteřině. Zasažení se ale vyhnout nepodařilo.


Loď se otřásla.

"Polach! Poplach!..." Rezonovalo palubním rozhlasem.

"Roku!" vykřikla Sonic snažíc se potlačit bolest očí.

"Únik atmosféry. 1.B, paluba 1-2-3." Sonic setřela slzy, kterými se oči stále ještě bránily.

"Uzavřít sektor! Dizzy a Jiskra, na můstek! Inst a Tex, jděte tam!" Oba jmenovaní okamžitě opustili své pozice a pospíchali k narušenému místu. Inst jako bezpečnostní důstojník a Tex, jako technik a inženýr. Správně by tam s nimi měl jít ještě Filip, ale byl v inkriminovanou dobu na můstku a jeho oči potřebovaly ošetření stejně jako u ostatních.

"Chci všechny dostupné údaje." Sonic zoufale přemáhala bolest. Měla sice snížený práh bolesti, ale ani tak to nebylo příjemné. Pořád viděla rozmazaně. Na můstku teď byla nepřirozená tma. Rok se je snažil chránit před újmou větší, než nezbytnou a Sonic to rozčilovalo. Ani tak ale proti tomu nic neřekla. Co to kurva bylo? Snažila se to rozdýchat.

"Poplach! Poplach! Poplach!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Annabelle Annabelle | Web | 13. června 2012 v 19:27 | Reagovat

Moc hezké :-)  :-D

2 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 13. června 2012 v 20:05 | Reagovat

Tak to mě překvapuje :) 8-)

3 pimpinela pimpinela | Web | 18. února 2014 v 19:19 | Reagovat

Tak som sa začítala, som zvedavá čo sa bude diať ďalej...:D.
Väčšinou čítavam tému HP ale dnes sa mi zachcelo Thora :D...google mi našiel tvoj blog a zatiaľ sa zdá, že mi dobre odporučil :)). Tvoj nickname mi je ale povedomí, no neviem si spomenúť, či som niečo od teba čítala. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama