"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

4.kapitola - Tvůj svět, tvá pravidla (2.část)

24. června 2012 v 23:26 | Jackie Decker |  Zboření hranic
2.část 4-kapitoly povídky Zboření hranic.

Tak ještě druhou část :)


***
"Co tím myslíš?!" rozčilila se.

"Nic, jen leť dál, lidé ti poděkují…," ironií doslova hýřil. Kurník tos mi to nemoh říct dřív?! Naštvaná byla ale hlavně na sebe. Tohle ji mělo napadnout. Letí do světa, kde ještě nemají žádné bitevní vesmírné lodi, které by jí při boji s Chitauri nějak pomohli a mají jen jeden malý (i když velmi kvalitní) experimentální nevyzkoušený prototyp modulu. Z očí jí sršely blesky.

"Souřadnic skoku dosáhnete za T mínus 15 sekund." Klid…, napomenula se. Otočila se zpět k ovládacímu pultu.

"Tak kam?" zeptala se přímo, aniž by se na něho ohlédla. Čas na dohadování neměli. Pokud má změnit kurz musí teď hned a je to v zájmu obou.

"Kam?" ptal se, jakoby nemohl uvěřit, že se ho na něco ptá, nebo si nesmírně užíval její bezradnost.

"Tvůj svět, tvá pravidla. Tak kam mám letět?" Tvrději už znít neuměla. A koukej se snažit, de tu i o tvůj život a zájmy.
Loki se zamyslel. Místy mu připomínala Sif a místy zase BlackWidow, ale nebyla ani jednou z nich. V určité chvíli mu připomněla i jeho samotného. Nemusela ho vést domů, nemusela nic z toho. Proč to asi dělá? A mohla by mu k něčemu být? Přemýšlel po téměř celý čas svého uvěznění na palubě její lodi. Teď se ale musel rozhodnout, kam že se to vlastně vrátí…

Na zobrazené mapě svého vesmíru ukázal prstem jednu určitou soustavu, které se Zemí neměla pranic společného.
Sonic se na něho podívala a on se tvářil vážně. Podíval se jí přímo do očí.

"Souřadnic skoku dosáhnete za T mínus pět sekund."

Do háje, s tebou! Pomyslela si a přikývla.

"Změnit souřadnice na…" začala diktovat počítači nový kurz.

"Čtyři." Chytila páčku nad hlavou.

"Tři."

"Doporučuju se připoutat," pronesla a ušklíbla se. Loki nevěděl čím a jak se připoutat. Naštěstí se pásy kolem jeho těla zapnula automaticky.

"Dva." Tohle bude největší dobrodružství ze všech za poslední rok…

"Jedna." A možná i dýl…

"Teď!" vykřikla Sonic a zatáhla.

***

"Ted!" rozkázal Filip. Wally stiskl tlačítko a hangáry Starlight se otevřely jako na povel. Shit vypustil z energetických zářičů síť čisté energie namířenou na řady nepřátel. Jednotlivé fazerové věže na povrchu lodi spustily systematickou palbu.

"Jsou v pohybu!" zahlásila Lorien.

"Wally!"

"Už du na to!" chopil se pilot své povinnosti. Uvažujou dvourozměrně, poupravil v myšlenkách trochu Dharkovu oblíbenou hlášku. Tak prudce, jak to manévrovací schopnosti lodi umožnily, otočil Starlight směrem "DOLŮ" a vyrazil z obklíčení nepřátel.

"Pronásledují nás!" zvolala Lorien. Filip přikývl.

***

Namísto Chitaurijských zrůd a lodí se před nimi otevřela prostorová díra. Tunel v odlescích modré barvy, který je vtáhl do sebe. Čtyřrozměrný svět nad všemi trojrozměrnými otevřel svou bránu z jednoho do druhého a oni do něho vletěli rychlostí překonávající světlo.

"Vauuuu!" zvolala Sonic, jakoby to snad byla jen nějaká hra. Řízení svírala pevně v rukou. Po očku sledovala a udržovala si přehled o stavu systémů, energie, stabilitu tunelu… Nemyslela na nic jiného. Nebyl čas.

Vteřiny se táhly jako minuty než se tunel otevřel na druhé straně a je to vymrštilo do volného vesmíru podobného tomu, odkud právě zmizeli.

Tunel se uzavřel. Ocitli se na okraji sluneční soustavy, kterou Sonic neznala. Mohla jen doufat, že Loki ví, kam je zavedl.
Věnovala mu krátký pohled, který opětoval.

***

Starligth stále zrychlovala. Malé stíhací moduly pod automatickým ovládáním palubního mozku zůstaly roztroušeny v původním prostoru a pustily se do bitvy s malými bojovými vznášedly Chiaturiů.

Velcí tvorové obaleni v brnění se rozvlnili ve snaze dohnat loď, stejně jako dvě větší Chitaurijská plavidla.

"Transportují se."

"Kolik?"

"Jen velké lodě, ale dvě zůstaly," oznamovala Lorien třesoucím se hlasem.

"Tak do nich. Wally, otoč to!" Pilot nezaváhal.

"Skok za tři, dva, jedna, TEĎ!" tak jako předtím Soničin modul i oni teď vletěli do 4D tunelu. Jejich cesta však trvala jen zlomek sekundy.

Vyletěli otočeni předkem k pronásledovatelům jen o několik desítek tisíc metrů od původní pozice a s nezměněnou rychlostí vyrazili proti nim.

"SHITE!"

"JO!" střelec se chopil svého řemesla s šíleným pohledem fanatického hráče stříleček. Poslední energetická síť, kterou si mohli dovolit, zasáhla první řady a ty to z části ochromilo. Poškozené dokonce rozpáralo. Lasery střílely na plno. Jako světelná show udeřily do nepřátelských plavidel, aby nakonec zbavily prostor části těch nejmenších vznášedel. Elektrické výboje z bočnic, mířily přímo na dvě největší lodi. Jejich pláště se ale ukázaly jako maximálně nevodivé. Psychokinetická a kinetická děla, mířila na vesmírné hady, jak je prozatím nezvaly. Palba však musela být intenzivní, aby pronikli jejich brněním. Jakmile je však překonaly, stvůry během chvíle umíraly.

"Je jich moc," oznámili ve stejnou chvíli Shit i Lorien.

Filip přikývl. Tak nějak s tím počítal, i když doufal, že jich sejmou víc.

"Wally vpřed!" víc pilotovi ani říkat nemusel. Lodní pohon nažhavil na 7 stupeň a prorazili si cest nepřáteli jako neřízená střela. Chitauriové je však nepřestali pronásledovat.

"Torpéda."

"Už na tom dělám," řekl Shit a začal si broukat hymnu základny. Na to znamení Rok melodii pustil. When a Child is Born se rozezněla palubním rozhlasem svou tichou tklivou melodií. A ze zádi Starlight začala vystřelovat torpéda na jejich nepřátele.

"Štíty na padesáti šesti procentech," ozval se Wally.

Kurva! Zaklel Filip v duchu. Prostě to nemůže bejt jednoduchý…

***

"Jsme na místě," oznámila automaticky. 4D pohon už nepotřebovali, psychokinetický zapnula prozatím na 5.stupeň. Zběžný scan soustavy odhalil dvě slunce 10 planet z toho tři obyvatelné. Hustý…

"Mezi slunci by mohl být relativní klid. Když se trefim, tak nás gravitace neroztrhá a záření nám poskytne dostatečněj radiovej stín," mluvila, ale jestli jí Loki rozumí, to nevěděla. Stealth systém klingonů, který Tex do modulu zakomponoval, byl sice impozantní věc, ale na druhé straně neznala technologie chitauriů a nemohla vědět, jestli je odhalí nebo ne. Pro všechny případy ho ale spustila.

Loki zatím mlčel. Oči měl rozšířené, možná že ho to dokonce překvapilo.

"Neměli by nás zachytit, ale možný je všechno." Zadala počítači, aby propočítal cestu s nejmenší energetickou spotřebou přímo do zvoleného bodu mezo oběma slunci, pouze za využití gravitace okolních těles, aby je nemohly vystopovat ani podle energetické stopy.

"Jak víš, že nás budou pronásledovat?" zeptal se jí se zájmem. Sonic se po něm ohlédla.

"Chtěj tebe, to je jednoduchý. Když používáš 4Dpohon můžeš zakrýt buď výstupní bod, nebo bod vstupní. Ten co zakryješ, je pak nezjistitelný. A já zakryla bod vstupní. Takže oni ví, kde jsme se objevili a protože tě chtěj, tak sem pudou. Toho se zas nebojim, že by za náma neletěli," vysvětlila a věnovala se dál své práci pilotky. Neustále něco mačkala, přepínala, kontrolovala… Loki si zatím jen prohlížel modul, ve kterém s ní uvízl. Pásy stále kolem těla. Takhle si to zrovna nepředstavoval, na druhé straně, mohl dopadnout i mnohem hůř…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 alenor alenor | 25. června 2012 v 14:08 | Reagovat

Chci se jen zeptat, píšeš to spíš o Sonic a její lodi nebo o Lokim?

2 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 25. června 2012 v 15:07 | Reagovat

Teď se příběh dělí. Do budoucna by tam ze Soničina světa měly být jen krátké problesky, úseky, které v pozdější fázi, ještě možná dějem zamíchají, ale jinak se budu víc věnovat Sonic a Lokimu v jeho domovském světě. Jeto zatím z jejího úhlu pohledu, ale hodlám zapracovat i ten jeho. Ještě nevím kdy a jak se mi to povede, poslední dny mi děti dost vyčerpávají a zmatené myšlenky mi dnedovolují dosáhnout toho, co bych ráda. Alesnad se zadaří. Pořád se snažím udržovat psychicky na té správné vlně.

Aktuálně je situace dost komplikovaná Soničina posádka bojuje proti nepřátelům a Sonic se ocitá v neznámém světě a v modulu jen s Lokim. Teprve te´d může dostat větší slovo... 8-)

3 alenor alenor | 28. června 2012 v 14:36 | Reagovat

moc dík za vysvětlení a daří se ti to moc dobře psát :-)

4 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 28. června 2012 v 14:42 | Reagovat

Tak to jsem moc ráda že si to myslíš :) Snažím se což můžu... 8-)

5 pimpinela pimpinela | Web | 18. února 2014 v 23:12 | Reagovat

Inač musím ti zložiť poklonu za tu obsiahlosť poviedky, čo sa týka postáv a za tie mega dlhé kapitoly. To už začína byť román. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama