"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

8.kapitola - Nabité odpoledne (2.část)

19. června 2012 v 7:45 | Captain George Zappy |  Pokémon: Tři živly
Pokračování 8.části příběhu o trenérce Kimmy.
Cesta 104 brzy vyvedla Kimmy s Brendanem z lesíka a začala se pomalu stáčet k severu. Současně s tím mladí trenéři získali náramný výhled na mořské pobřeží. Kimmy viděla na menší pláži několik lidí v plavkách, kteří se zjevně rozhodli pro kratší koupel v blankytném moři.

"To je krása," vydechla užaslá dívka.

Brendan si v tu chvíli vzpomněl na to, co chtěl kamarádce říct ještě předtím, než je pozastavil neznámý muž. "Už vím, kde jsem to skončil. Chtěl jsem říct, že tohle místo je docela často vyhledávaný lidmi, protože je vhodný ke koupání. Jediný, co tomu tady chybí, je nějaký stánek s občerstvením."

"Mě spíš mrzí," posmutněla najednou Kimmy, "že jsem si s sebou nevzala plavky. Jinak bych si tu okamžitě zaplavala."

"Já náhodou nějaký plavky mám," pochlubil se Brendan s úšklebkem na tváři. "Že bych si teda na chvilku zaplaval?"

"To se opovaž!" varovala ho Kimmy podrážděným tónem. "Beze mě si v žádném případě nezaplaveš, je to jasné?! Nechci se jenom koukat!"

"No tak klid," uchechtl se Brendan, "já si jen dělal srandu."

"No proto," oddechla si kamarádka, která se poté rozhlédla okolo. Její zrak nečekaně spočinul na nějakém pokémonovi, který se klidně povaloval nedaleko od silnice.

Tvor byl zhruba stejně vysoký jako Kimmyin Torchic. Jeho tělo bylo kulaté a modré, pouze břicho měl zbarvené doběla. Také měl velmi krátké ruce a nohy. Nápadné na něm byly jeho kruhovité uši s červenou vnitřní stranou a také černý drátovitý ocas, který byl zakončený malou modrou koulí.

"Brendane, koukni," ozvala se zaujatá Kimmy a ukázala na pokémona, "co je to?"

"Jestli se nepletu, tak tohle je Marill," řekl Brendan a nachystal si pokédex.

"Marill, vodní myší pokémon," sdělil přístroj. "Jeho kůže odpuzuje vodu a díky tomu dokáže plavat vysokou rychlostí, aniž by byl zpomalen odporem vody. Konec jeho ocasu je naplněný tukem, který je lehčí než voda, díky čemuž se Marill neutopí během plavání." Jednoznačně šlo o vodní typ pokémona.

"Ma-rill?" postavil se pokémon na nohy a ohlédl se na děti.

"Musím říct, že je docela pěkný," pousmála se Kimmy.

"Tak si ho zkus chytit," pobídl Brendan kamarádku a schoval svůj pokédex.

"Jasně," přikývla Kimmy a poté si rychle a nepromyšleně připravila prázdný pokébal. "Pokébale, leť!" vykřikla a mrštila chytacím nástrojem po Marillovi.

Co to zas dělá?! lekl se Brendan, sledujíce dívčin pokébal.

"Marill!" zamračil se pokémon, který se pak bleskově otočil o 360 stupňů. Podařilo se mu koncem ocasu zasáhnout přilétající pokébal a tím jej odrazil zpátky na překvapenou dívku. Ta chytila odražený předmět do levé ruky.

"Jak to?" vyrazila ze sebe vyjevená Kimmy. "Co je špatně?"

"Copak jsi dočista zapomněla?!" utrhl se Brendan na kamarádku. "Vždyť jsem to říkal před pár hodinama! Pokémona musíš nejdřív oslabit v zápasu, jinak prakticky nemáš šanci ho chytit!"

"Hele, nekřič tu na mě," odsekla Kimmy. Byla si však vědoma toho, že kamarád má naprostou pravdu. To jsem vážně tak hloupá?! zlobila se na sebe. Jak jsem na to mohla zapomenout? Neměla jsem se nechat unést...

"Marill ma!" vzkřikl pozlobený pokémon a našpulil pusu, ze které vzápětí vytryskl proud vody směrem na děti. Ty se urychleně skrčily a voda jim přelétla přes hlavy.

"Hej, proč na nás útočíš?!" okřikla Kimmy pokémona.

"Moc se nediv," řekl Brendan. "Je naštvanej, protožes po něm hodila ten pokébal."

Kimmy na to nijak neodpověděla. Pouze si vzala do pravé ruky vlastní pokédex, aby si zjistila, čím to Marill vlastně zaútočil. "Vodní dělo," prozradil přístroj. "Zvláštní útok vodního typu. Tento základní útok umožňuje pokémonovi napadnout nepřítele účinným proudem vody."

"Marill!" znovu vykřikl pokémon a vystřelil na Kimmy další vodní proud. Dívka nestihla jakkoliv zareagovat a dostala přímý zásah do obličeje. To ji šokovalo natolik, že upustila pokédex i prázdný pokébal a prudce si dřepla na zem. Mokrá trenérka pak jenom vyjeveně mrkala na vodního pokémona.

"Jejda," škubl sebou Brendan, "není ti něco, Kimmy?"

"Jsem mokrá, ale jinak v pořádku," odvětila dívka a vstala ze země. Zatvářila se bojovně a hmátla pravou rukou do ledvinky pro pokébal s Wurmplem, který pak zvětšila. "Tak dobře, budu zápasit! Wurmple, volím si tebe!" zvolala a vrhla k Marillovi pokébal, ze kterého pak vystoupil housenkovitý pokémon.

"Tak snad to vyjde," vyjádřil naději Brendan. "Ten Marill vypadá jako silný protivník."

"Wurmple to zvládne," řekla Kimmy a posbírala pokébaly i s pokédexem. Doufám... "Tak Wurmple, začni Nárazovým útokem!" Housenkovitý pokémon se začal rychle přibližovat k Marillovi.

Vodní pokémon reagoval tím, že se schoulil do klubíčka. Wurmple narazil do Marilla a ten se odkutálel o pár metrů zpátky. Protivník se pak znovu postavil na nohy a začal se tvářit velmi nepřívětivě. Nezdál se být příliš oslabený.

"Hele, on se ubránil," hlesl Brendan.

"Ale jak to udělal? Že by nějakým útokem?" zajímala se Kimmy a použila svůj pokédex, aby mohla zjistit podrobnosti.

"Obranné klubíčko," řekl elektronický rádce. "Taktický útok normálního typu. Pokémon se stočí do klubíčka, aby snížil účinnost nepřátelských útoků zejména fyzického typu."

Marill vzápětí použil proti Wurmplovi Vodní dělo, které dívka vůbec nečekala. Housenkovitý pokémon byl přesně zasažen vodním proudem a odvalil se ke své trenérce.

"Jejda," lekla se Kimmy. Teď vážně nevím, jestli Wurmple na Marilla stačí... Vyčkala, až se její pokémon zase narovná.
"Zkusíme to znovu, Wurmple. Nárazový útok!"

Wurmple se znovu začal řítit na Marilla, ale než do něj stihl vrazit, stihl protivník vypálit další Vodní dělo. Housenkovitý pokémon se opět odkutálel k dívce.

"Ach ne!" začala Kimmy panikařit. Takhle mě porazí! Tohle bez pomoci nezvládnu! "Brendane, prosím, poraď mi, co mám dělat!"

"Cože?" znejistěl Brendan. Já teda fakt nevím, ledaže by... proběhlo mu hlavou, načež dostal jeden nápad. "Moment, něco můžem zkusit. Řekni Wurmplovi, aby použil Vláknový útok."

"Ale... co ten dělá?" vydala ze sebe Kimmy.

"Není čas na otázky!" ukázal rozrušený Brendan na Marilla. Ten hned nato vypálil další Vodní dělo proti housenkovitému pokémonovi.

"Uhni, Wurmple!" vykřikla vylekaná Kimmy. Wurmple se odvalil stranou a včasně se vyhnul dalšímu zásahu vodním útokem.
"Vláknový útok teď!" zavelela ještě trenérka.

Wurmple vystřelil ze své pusy jakési tenké vlákno, které letělo přímo na Marilla, ten se však začal bránit Vodním dělem. Proud vody zcela zničil Vláknový útok a prorazil až k Wurmplovi, který tak dostal další přímý zásah. Tentokrát se housenkovitý pokémon odkutálel až za svou trenérku.

"Wurmple, vstávej!" přemlouvala vylekaná Kimmy svého pokémona a trochu ukročila do strany. Housenkovitý tvor se pokoušel vzchopit, jenže už měl jen málo sil. Ani nemohl úplně zdvihnout hlavu.

Marill se rozhodl využít situace a rozeběhl se na Wurmpla. Toho si všiml Brendan, který se vzmohl jen na to, aby vykřikl:
"Bacha, to je Nárazový útok!"

Kimmy prudce obrátila hlavu k útočícímu Marillovi, ale víc už nestihla. Vodní pokémon úspěšně vrazil do Wurmpla. Ten zůstal po útoku bezvládně ležet.

"Ne!" vyjekla dívka a bleskově uschovala svůj pokédex. Poté přispěchala k Wurmplovi. Přiklekla si k němu a přiložila na něj pravou ruku. "Wurmple, jak je ti?" zeptala se tišším hlasem.

"Wurm-ple..." ozval se zesláblý pokémon.

"Kruci," vyklouzlo Brendanovi z pusy, "tak tohle vůbec nevyšlo." Moc jsem teda nepomohl, ale ona se taky ňák nepředvedla...

Kimmy pustila Wurmpla a připravila si jeho pokébal. "Prosím, vrať se," zašeptala a housenkovitý pokémon se vrátil do bezpečí pokébalu. Chudák můj Wurmple...

"Marill ma!" upozornil na sebe vodní pokémon. Kimmy se na něj ohlédla a povšimla si, že se Marill stále mračí a ukazuje jednou rukou někam do lesíka, z nějž vyšla s Brendanem.

"Já bych řek," zamyslel se Brendan, "že po nás chce, abychom vypadli."

"Ale já nepůjdu nikam, dokud si ho nechytím," rozhodla se Kimmy. Nato si připravila pokébal s Torchicem. "Když už jsem s ním začala bojovat, tak to dokončím. Už jenom kvůli Wurmplovi."

"Neblázni, ten Marill je moc silný," varoval Brendan kamarádku.

"Ale já ještě nejsem poražená," zatvrdila se dívka. "Torchicu, pojď ven!" zvolala a vrhla pokébal k zemi. Kuřecí pokémon se zhmotnil ve vzdálenosti několika metrů od Marilla.

"Kimmy, radši to vzdej," přesvědčoval Brendan kamarádku. "Ten Marill má proti Torchicovi děsnou výhodu. Totiž -"

"Torchicu, použij Vrčivý útok!" přerušila chlapce Kimmy s neztenčeným odhodláním v hlase. Kuřecí pokémon zavrčel na Marilla, který se poprvé zaleknul.

"Teď zkus Škrábací útok!" pokračovala Kimmy. Torchic se rozběhl na Marilla. Vodní pokémon se hned nato rozhodl vyrazit do protiútoku a začal se řítit na svého soupeře. Oba zápasníci se srazili a poodlétli o několik metrů od sebe, poté se zase postavili na nohy.

"Torchicu, soustřeď energii!" velela trenérka. Torchica obalila na krátkou chvíli světle žlutá záře. Teď by mohl zaútočit silněji...

Wow, ta se najednou rozjela, obdivoval Brendan výkon kamarádky. Skoro jako předevčírem. Jenom doufám, že -
Marill se rozhodl nečekat, až Torchic znovu zaútočí, takže jej napadl Vodním dělem. Kuřecí pokémon dostal přímý zásah a pod náporem vody poodletěl až ke své trenérce.

"Ale ne!" ztratila Kimmy koncentraci, když viděla ležícího Torchica. Kuřecí pokémon vypadal po zásahu vodním proudem výrazně zesláblý. Snažil se znovu vstát, ale nedokázal k tomu sebrat všechny síly.

"Probůh, co se mu stalo?" hořekovala trenérka.

"Toho jsem se bál," hlesl Brendan. "Přesně před tímhle jsem tě chtěl varovat. Útoky vodního typu jsou zatraceně efektivní na ohnivé pokémony, jako je třeba Torchic."

"Marill!" zakřičel vodní pokémon a rozběhl se na Torchica, aby se s ním definitivně vypořádal.

"Torchicu, udělej něco!" vykřikla zoufalá dívka. Já nechci zase prohrát!

Kuřecí pokémon se vleže pootočil na blížícího se Marilla. Vzápětí otevřel zobáček a vyplivl na vodního pokémona salvu malých plamínků. Ty zasáhly svůj cíl a Marill se zastavil několik metrů před Torchicem, kde začal křepčit a ječet bolestí.

"Cože, co to... co se děje?" vymámila ze sebe Kimmy.

"Torchic se asi brání Uhlíkovým útokem," pronesl Brendan s podivem.

"Čímže?" optala se Kimmy a znovu si vzala pokédex do ruky. Namířila s ním na Torchica, který stále plival další a další plamínky.

"Uhlíkový útok," odpověděl pokédex. "Speciální útok ohnivého typu. Základní útok, při němž pokémon napadne protivníka velkým množstvím malých plamínků. Občas se může stát, že po použití tohoto útoku protivník chytne plamenem."

"Úžasné," řekla povzbuzená trenérka, sledujíce Torchica, jak pokračuje v útočení. Přitom schovala svůj pokédex zpátky do ledvinky.

"Zdá se, že ten útok funguje," pousmál se Brendan. "A to i když ohnivé útoky proti vodním pokémonům toho příliš nezmůžou."

"Torchic do toho určitě dává všechno," děla Kimmy. Třeba toho Marilla ještě porazím!

Torchic najednou přestal pokračovat v Uhlíkovém útoku. Vypadalo to, jako by vyčerpal všechny zásoby ohně ve svém břiše. Konečně se postavil na nohy, ale s obtížemi vydýchával únavu z celého zápasu. Těžce popálený Marill se nehnul z místa a vyměňoval si s Torchicem bojovný pohled.

"Kimmy," navrhoval Brendan, "možná bys už měla po Marillovi hodit pokébal. Ti dva by si jinak mohli zbytečně ublížit."

"To máš asi pravdu," přikývla dívka a připravila si prázdný chytací nástroj. "Pokébale, leť!" vykřikla a mrštila jím po Marillovi.

Pokébal zasáhl zamýšlený cíl a otevřel se. Současně s tím se Marill změnil na formu červené energie, v níž vstoupil do chytacího nástroje, který se pak zavřel a začal se velmi rychle vrtět. Tlačítko pokébalu se rozblikalo.

Doufám, že to vyjde, honilo se Kimmy hlavou. Další boj by Torchica mohl zcela vyřídit. To přece nemůžu dopustit... Upřeně sledovala svůj chytací nástroj, který sebou pořád mrskal.

Najednou se pokébal otevřel znovu, jenže s takovou prudkostí, že se rozlomil vejpůl. V tom okamžiku se z něj vyvalilo bílé světlo, které dopadlo na zem pár desítek centimetrů od něj. Na místě dopadu se zhmotnil Marill s bojovným výrazem ve tváři. Kimmy z toho leknutím učinila jeden krok zpátky. To ne!

"Do háje!" vyletělo Brendanovi z úst. "Ten Marill se osvobodil!"

"Jak je to možné?!" vyrazila ze sebe Kimmy. "Vždyť jsem udělala vše, co jsem mohla!"

"Já vím," přisvědčil Brendan, "ale tenhle Marill je asi hodně neústupnej. Vypadá to, že ho budeš muset oslabit ještě víc."

"Marill!" řekl odhodlaný vodní pokémon a ještě jednou se rozběhl proti Torchicovi.

Jestli ho teď nezastavím, tak je po všem, pochopila Kimmy a alespoň trochu se koncentrovala. "Torchicu, braň se Škrábacím útokem!" vykřikla.

Kuřecí pokémon v posledním okamžiku vyskočil na protivníka a začal ho důkladně škrábat svými pařáty. Marill ječel bolestí, ale už se nedokázal sebrat k tomu, aby se nějak bránil. Sotva Torchic skončil, svalil se vodní pokémon na břicho a zůstal tak ležet.

"Teď to zkusím znovu," prohlásila Kimmy a připravila si další chytací nástroj. "Tak leť, pokébale!" zvolala a hodila jím po Marillovi. Teď už to musí vyjít!

Marill vstoupil do pokébalu stejně jako předtím. Chytací nástroj se pak začal třást jako obvykle a zrovna tak se rozblikalo jeho tlačítko. Dětem a Torchicovi se zatajil dech - nikdo z nich neměl stoprocentní jistotu, že se vodní pokémon přece jenom neosvobodí podruhé.

Prosím, Marille, nenuť mě dál bojovat... přála si nervózní dívka. Torchic to déle nevydrží... Trvalo to delší chvilku, než pokébal konečně znehybněl a jeho tlačítko zhaslo.

Kimmy přistoupila k pokébalu a opatrně jej vzala do pravé ruky. Usmála se, když už si byla konečně jistá, že vodní pokémon je nyní její. "To je bezva!" zvolala a samým nadšením udělala piruetu na jedné noze. "Chytila jsem Marilla!" podržela pokébal nad hlavou.

"Tortor tor-chic!" zaradoval se kuřecí pokémon, který se pak posadil na zadeček.

"Super!" provolal Brendan. "Blahopřeju ti, Kimmy!"

"Díky," otočila se usměvavá dívka na kamaráda, "ale myslím, že uznání si zaslouží hlavně Torchic. Viď že ano?" mrkla na ohnivého pokémona.

"Tor-chic!" odpověděl polichocený pokémon.

"To je fakt," řekl Brendan. "Zápasil ze všech sil a nakonec to pro tebe vyhrál."

"Ano," pronesla Kimmy a připravila si v levé ruce Torchicův pokébal, "ale už musí být hodně unavený. Torchicu, pojď si odpočinout." Kuřecí pokémon se vrátil zpátky a dívka poté vložila oba pokébaly do ledvinky. Přidala k nim i trosky toho chytacího nástroje, ze kterého se Marill předtím osvobodil. Někde to pak vyhodím...

Mladí trenéři se vydali dál po cestě 104 k Petalburgskému lesu. Brendan přitom znovu přemýšlel nad dívčiným stylem zápasení. Jednou je k nezastavení a jindy není schopna cokoliv udělat, protože se nesoustředí. Záleží na tom, jak zápas probíhá. Pravda, se mnou to občas bejvá taky tak... ale nemůže to náhodou znamenat, že se můj táta zmýlil? Co když -

"Nad čím to dumáš?" pousmála se Kimmy na zamyšleného Brendana.

"Co?" procitl kamarád ze svých úvah a znejistěl. "No víš, nevím, jak bych ti to řek..."

"Že ty zase přemýšlíš nad tím, jak zápasím?" optala se Kimmy.

"Bingo," pronesl Brendan. "Víš, nechci tě urazit, ale myslím, že s tím začátečnickým štěstím jsi měla pravdu."

Kimmy mírně sklonila hlavu. "Ne, mě to neuráží..." ztišila svůj hlas. "Já vím, že nejsem bůhvíjak dobrá. Nevím, proč si tvůj táta myslí, že jsem nadaná..."

"Ledaže by tušil něco, co my vůbec netušíme," přemýšlel Brendan. "Mně jde o to, že se necháš rozhodit pokaždý, když tvůj pokémon schytá nějaký zásah."

"Mám své pokémony ráda," řekla Kimmy. "Když uvidím, že jim něco ublížilo, tak... nevím, prostě se pak nedokážu naplno soustředit... Nevím, co to znamená..."

"No, pokud je to tím, že nejsi úplně zvyklá zápasit," uvažoval Brendan, "tak se to dá ještě spravit... dalšími zápasy. Tohle chce bojovat tak dlouho, než si úplně přivykneš."

"Snad máš pravdu," zadoufala dívka. Nemyslela jsem si, že se mi tohle bude stávat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama