"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

9. kapitola - Odveta a Pokétch (1.část)

3. června 2012 v 6:31 | Captain George Zappy |  Pokémon: rudý řetěz
9. kapitola Rudého řetězu. Už minulá kapitola byla zatraceně dlouhá, ale s touhle jsem zlomil svůj předchozí rekord :). Vím, že takhle je pro někoho únavné to číst, ale mně osobně se půlení téhle kapitoly nehodilo. Ledaže byste mě ukecali, ať ji opravdu rozdělím :).

Začíná další den. Lucase dnes čeká odvetný zápas s Nolanem, čemuž budou přihlížet i jejich kamarádky. Co se bude v souboji dít? Kdo nakonec zvítězí?

Po zápasu se Lucas, Nolan a Linda prostřednictvím Sylvie dozvědí více o Pokétchi, speciálních hodinkách pro trenéry pokémonů. Co takové chytré zařízení dovede? Kde si jej naši přátelé koupí? A co se díky Sylviinu Pokétchi dozvědí o svých prvních pokémonech?

Ale hlavně... kdy kluci konečně vyrazí do města Oreburgh?

Odveta a PokétchDalší den se Lucas probudil v půl osmé. Pomalu se oblékl, přičemž zjistil, že ostatní postele v pokoji, kde přespal se svými přáteli, jsou už prázdné. Asi šli na snídani.


Lucas přešel z noclehárny do bufetu. U jednoho stolu právě posedávali jeho přátelé: Nolan, Linda a Sylvia. "Ahoj, všichni," pozdravil je.


"Ahoj," pozdravili ho kamarádi téměř jednohlasně.


Chlapec si u obsluhy bufetu poručil malou snídani. S ní si pak přisedl ke kamarádům.


"Tví pokémoni jsou vážně skvělí," promluvila Linda na Sylvii. "Tos dokázala sama je takhle vytrénovat?"


"No," začervenala se černovlasá dívka, "abych řekla pravdu, nechala jsem si pomoct. Můj táta byl kdysi trenérem pokémonů. Naučil mě některým svým trikům. Díky němu jsem taky dostala Squirtla jako svého prvního pokémona."


"A kdo je vlastně tvůj táta?" zajímal se Lucas.


"Je jedním z asistentů profesora Oaka v Kantu," pochlubila se Sylvia. "Táta často zajíždí sem do Sinnohu, aby tady vykonal nějakou práci. Někdy si přitom udělá čas, aby navštívil mě a mámu tady v Jubilifu. Bydlím tu už od narození."


"A jak jsi tedy obdržela Squirtla?" tázala se Linda.


"Jednou mi táta nabídnul," vyprávěla Sylvia, "že bych s ním mohla na pár dní jet do Kanta. Přijala jsem to, tak jsme oba vycestovali. V Kantu v městečku Pallet jsem se seznámila s Oakem, dokonce jsem tam potkala i profesora Rowana. No a -"


"Téda, to ti závidím," skočil jí do řeči Nolan užaslým hlasem. "Setkat se oběma profesory najednou..."


"Věděl jsem," pronesl Lucas, "že profesor Rowan odjel do Kanta. Ale co tam asi dělal s Oakem po ty čtyři roky?"


"Z toho, co vím," odvětila mírně netrpělivá Sylvia, "se oba profesoři podíleli na vývoji nějakého nového pokédexu, který by měl být schopen získávat naprosto detailní data o pokémonech. Tenhle nový model se nedávno začal hromadně vyrábět. Al-"


"Ty bláho," otevřel pusu Nolan, "vždyť my máme takový pokédexy, že jo, Lucasi?"


"No jasně, kámo," přikývl Lucas. "Ty, já a Linda jsme je dostali přímo od Rowana."


"Pravda," přisvědčila Linda. "Profesor Rowan jich s sebou přivezl několik krabic. Jenom mi už neprozradil, že je vyvíjel spolu s profesorem Oakem."


"Prosím vás," naléhala Sylvia, "docela vás chápu, ale nechte mě konečně domluvit," zdůraznila poslední slovo.


"Jé, promiň," rychle se omlouval Nolan. "Jak to teda bylo se Squirtlem?"


"No," chopila se Sylvia slova, "nejprve mi profesor Oak přednášel o tom, jak je důležité přátelství mezi pokémony a lidmi. A pak se mě zeptal, jestli mám vlastního pokémona. Řekla jsem popravdě, že ne a pak táta začal naléhat na Oaka, jestli by mi mohl nějakého svěřit. Profesor nakonec svolil, tak jsem si mohla vybrat mezi Bulbasaurem, Charmanderem a Squirtlem. Takhle jsem se stala trenérkou pokémonů."


"Bulbasaur? Charmander?" opakoval Lucas. "Ta jména mi nic neříkají."


"Mě taky ne," přiznal se Nolan.


"Tak se zeptejte pokédexů," poradila chlapcům Linda.


Lucas a Nolan vytáhli své pokédexy a rozevřeli je, načež začali prohledávat databáze. První úspěch v hledání měl Lucas, který našel informace o Charmanderovi. Na horním displeji pokédexu se objevil obrázek oranžového dvounohého ještěra s nažloutlým břichem, který měl na konci svého ocasu plamínek. Přístroj řekl: "Charmander, ještěří pokémon. Když je pokémon zdravý, plamen na konci jeho ocasu hoří intenzivně. Je-li naopak zraněný, plamínek hoří jen slabě. Říká se, že pokud plamínek úplně zhasne, Charmander zahyne."


Nolanovi se vzápětí podařilo najít informace o Bulbasaurovi. Displej jeho pokédexu ukázal čtyřnohého modrozeleného pokémona se sytě zelenými skvrnami po těle. Měl jasně červené oči a velkou zelenou cibulku na svých zádech. Nolanův pokédex prozradil: "Bulbasaur, semínkový pokémon. Po svém narození čerpá energii ze semínka na svých zádech. Cibulka se zvětšuje postupem času, kdy Bulbasaur stárne. Také se může zvětšit tím, že pokémon podřimuje a nechá na sebe dopadat sluneční paprsky."


"Taky vypadají pěkně," zhodnotil pokémony Lucas a schoval svůj pokédex.


"To jo," přitakal Nolan a rovněž založil svůj přístroj. "Ani nevím, koho z nich bych si vybral."


"Měla jsem stejné dilema," pousmála se Sylvia.


Jakmile byli mladí trenéři po snídani, zvedli se ze židlí a zašli do hlavního sálu střediska. Zamířili rovnou k pultu, za kterým stála sestra Joy. "Dobré ráno," pozdravili ji.


"Dobré ráno," odpověděla sestra. "Jdete si vyzvednout pokémony?"


"Ano, prosím," odpověděl Lucas za všechny.


Sestra Joy odešla dál do střediska. Brzy se vrátila se dvěma malými přenoskami na pokébaly a v doprovodu dvou Chansey, které přinesly další dvě takové přenosky. Joy pak přerozdělila pokébaly jejich majitelům, kteří poté pěkně poděkovali a odešli ven ze střediska.


Děti zamířily na zápasiště, které se rozléhalo vedle pokémonského centra. "Tak co, Lucasi," řekl sebevědomě Nolan, "cejtíš se připravený na odvetu?"


"To si piš, že jo," odvětil Lucas a ušklíbl se. Porazil jsem tě jednou, udělám to i podruhé!


"Chcete mě jako rozhodčí?" zeptala se chlapců Linda.


"Klidně," odpověděli kluci jako jeden muž.


Sotva všichni dorazili na zápasiště, postavili se Lucas a Nolan na svá místa proti sobě. Linda a Sylvia se držely s rozumným odstupem od bojiště.


"Jak to vlastně uděláme s pravidly?" zauvažoval Nolan.


"Bude to zápas dva na dva s tím, že budeme moct měnit pokémony při boji," navrhnul Lucas. "Vyhraje ten z nás, kdo porazí oba pokémony soupeře."


"Tak to beru," souhlasil kamarád a promptně si nachystal pokébal. "Leť, Starly!" zvolal a hodil pokébalem. Jeho Starly se zhmotnil ve vzduchu a vydal ze sebe divý skřek, načež se usadil na zemi.


Lucas dlouho neváhal a vzal do ruky pokébal se svým prvním pokémonem. "Piplupe, volím si tebe!" vzkřikl a mrštil pokébalem. Piplup se objevil několik metrů před svým trenérem. Kluci si pak vzali pokébaly a vyměnili si odhodlané pohledy.


"Teď ti ukážu, jak moc jsem zesílil," oznámil Nolan kamarádovi.


"Nemysli si, že tě budu šetřit," upozornil Lucas na oplátku.


"Jestli jste připraveni," řekla Linda a dala signál, "tak můžete začít právě teď."


"Piplupe, Tlučení!" začal Lucas. Piplup roztáhl křídla a rozběhl se na svého protivníka.


"Starly, Vrčivý útok!" nakázal Nolan. Starly zavrčel tak zlověstně, že se tučňáčí pokémon na místě zastavil.


"Piplupe, co je?" ptal se Lucas a zaťal pravou ruku v pěst. "Musíš zaútočit! Zkus to ještě jednou!" Piplup se znovu rozběhl na špaččího pokémona.


"Znovu Vrčivý útok!" zavelel Nolan. Starly opět hrozivě zavrčel. Piplup se leknutím znovu zastavil, dokonce pak udělal pár kroků zpátky.


"Funguje to!" zaradoval se Nolan. "Piplup se bojí útočit!"


"Tak to teda ne!" vzkřikl Lucas. "Piplupe, použij Bublinový útok!" Vodní pokémon se na malý okamžik zdráhal cokoliv udělat, ale pak přece jen vyplivl na protivníka bublinovou salvu.


"Pozor, Starly!" hulákal Nolan. Špaččí pokémon roztáhl křídla s úmyslem vzlétnout, ale neučinil tak dost rychle. Bublinový útok jej zasáhl dřív, než se stačil odlepit od země, takže upadl naznak a sklouzl po zemi o dva metry nazpátek.


"To je ono, Piplupe!" chválil Lucas svého pokémona. Ten cosi přitakal a mírně pozvedl hlavičku vzhůru.

Nolan rozčilením zaťal pěsti. "Myslíš, že je po všem, Lucasi? Tak na to zapomeň! Starly, Nárazový útok!" Starly vstal a poté se vznesl do vzduchu, načež se rozletěl na Piplupa.


Lucas se ihned rozpomněl na svůj první zápas s divokým Starlym. Vím, jak se proti tomuhle bránit! "Piplupe, Klovací útok teď!" Piplupův zobáček se znovu rozzářil. Starly byl klovnut v okamžiku, kdy mělo dojít ke srážce, takže ztratil rovnováhu a spadl na zem.


"Vstávej, Starly!" křičel Nolan na svého pokémona. Ten se však neměl k tomu, aby se rychle postavil. Sakra!


"Piplupe, rychle Bublinový útok!" zavelel Lucas. Tučňáčí pokémon vyplivl další bublinovou salvu a úspěšně zasáhl svého protivníka. Starly se odkutálel k Nolanovým nohám a zůstal nehybně ležet.


"S-Starly!" vytřeštil Nolan oči. Špaččí pokémon nikterak neodpověděl.


Linda se podívala na Piplupa a ukázala na něj prstem. "Starly už není schopen zápasu," řekla, "takže Piplup vítězí."


"Bezvadný, Piplupe!" zajásal Lucas. Vodní pokémon vítězně zapípal.


"Vrať se, Starly," řekl zklamaně Nolan a namířil pokébal. Špaččí pokémon se do něj vrátil zpět. No to snad ne! Já nechci zase prohrát!


"Vedeš si dobře, Lucasi," pousmála se Sylvia.


"No, díky," uchechtl se chlapec.


"Ještě jsme neskončili," řekl nazlobený Nolan s dalším pokébalem v ruce. "Turtwigu, teď ty!" rozkřikl se a hodil pokébal. Za okamžik se na zápasišti zhmotnil lístečkový pokémon.


Lucas se zničehonic zarazil. Mám takový divný pocit... Proč mi vlastně v ten první den říkal, že si chytře vybere svého prvního pokémona poté, co si vyberu já? Proč si zvolil právě Turtwiga? Samou nejistotou si usmyslel, že raději nebude se svým prvním pokémonem zbytečně riskovat. "Piplupe, prozatím se stáhni," řekl mu.


Vodní pokémon se ohlédl na svého trenéra. "Pip-lup?" vyslovil. V jeho očích bylo vidět překvapení nad takovým rozhodnutím.


"Prosím tě, věř mi," přemlouval ho Lucas, "tady se mi něco nelíbí. Bude lepší, když proteď ustoupíš."


Tučnáčí pokémon odmítavě zakroutil hlavičkou. "Pip piplup!" řekl rozhořčeně a otočil se zase na Turtwiga.


"Ne, Piplupe," řekl chlapec důrazněji a připravil si pokébal, "ihned ustup!" Dělám to nerad... Než stihl Piplup znovu zaprotestovat, byl odvolán zpět do svého pokébalu.


Linda se udiveně podívala na Sylvii, která se nezdála být Lucasovým rozhodnutím překvapená. "Dost možná ví, co dělá," prohodila černovlasá dívka.


"Ty se začínáš Turtwiga bát, co?" popíchl Nolan svého kamaráda.


"To si jen myslíš," odsekl Lucas, aby zamaskoval své obavy. Vzal si do ruky druhý pokébal, načež jím mrštil ke středu zápasiště a zvolal: "Starly, volím si tebe!" Pokébal se otevřel a ve vzduchu se zhmotnil Lucasův vlastní Starly.


Chlapci si opět nejdříve ze všeho došli pro své pokébaly. Nolan opět hýřil odhodláním. "Tentokrát vyhraju já, Lucasi! Turtwig je mnohem silnější než předtím!"


"Turtwiiig!" zakřičel travní pokémon.


"To uvidíme," odpověděl Lucas. "Starly, Rychlý útok!" Starly vzlétnul a rozletěl se vysokou rychlostí na Turtwiga, se kterým se srazil dřív, než stihl Nolan jakkoliv zareagovat. Travní pokémon se odkutálel o dva metry zpět ke svému trenérovi. Starly se pak znovu vznesl do vzduchu.


"Dobré, Starly," volal Lucas, "ještě jednou!" Starly udělal ve vzduchu otočku, aby se připravil na další útok.


"Turtwigu, Stažení a rychle!" křičel Nolan. Lístečkový pokémon sklonil hlavu, jak jen nejvíc mohl a stočil se do klubíčka. Stihl to ještě dřív, než do něj Starly vůbec vrazil. Travní pokémon se vlivem nárazu znovu odkutálel o dva metry, ale tentokrát ze sebe nevydal ani hlásku.


Takhle ho asi jen tak neudolám, pomyslel si Lucas. Musím to ale zkusit znovu. "Starly, ještě Rychlý útok!" zavelel chlapec.


Zrovna když se Starly chystal zaútočit, Nolan vykřikl: "Nárazový útok teď!" Vzápětí se lístečkový pokémon narovnal a zaútočil ve stejný okamžik jako jeho létající protivník.


Útoky obou pokémonů se střetly, což způsobilo, že ztratili rovnováhu. Turtwigovi se však i přes jeho oslabení podařilo přistát na všech čtyřech. Starly neměl takové štěstí a rozplácnul se na zemi.


"Turtwigu, znovu Nárazový útok!" pokračoval Nolan. Turtwig se rozběhl na vstanuvšího Starlyho a narazil do něj. Ptačí pokémon vyjekl a dopadl na zem po nedobrovolném letu o několik metrů nazpátek ke svému trenérovi.

Proboha! honilo se Lucasovi hlavou. Starly takhle nemůže pokračovat!


"Ještě jednou do něj vraž, Turtwigu!" nakázal Nolan. Turtwig se opět rozběhl na špaččího pokémona.

Lucas bleskurychle sáhl po svém pokébalu. "Starly, hned se vrať!" vykřikl a zmožený ptačí pokémon se vrátil do bezpečí svého pokébalu. Turtwig už jenom proběhl místem, kde Starly ležel naposledy.


"Sakra!" zaklel Nolan. "Málem jsme ho dostali!"


"Uklidni se, Nolane," řekla mu Linda, která se pak obrátila k Lucasovi. "Zachoval ses rozumně, Lucasi. V takové situaci nemělo smysl nechat Starlyho dál zápasit."


"To je fakt," přitakala Sylvia. Proč ale nepřikázal Starlymu použít útok létajícího typu?


Lucas na komentáře dívek neodpověděl, neboť měl plnou hlavu starostí. Nolan si zřejmě nevybral Turtwiga jenom tak. Že by měl výhodu, o které nevím? Jenomže... já to budu muset s Piplupem risknout. Znovu si připravil pokébal se svým prvním pokémonem. "Piplupe, pojď zase zápasit," promluvil konečně nahlas a nechal pokébal otevřít v ruce.


Na bojišti se opět zhmotnil tučňáčí pokémon. Turtwig mezitím zaujal své původní postavení a kratším pokřikem dal najevo svou připravenost. Nazlobený Piplup si s ním vyměnil pohled a zatvářil se odhodlaně.


"Tentokrát ho jistě zdoláš, Turtwigu!" zvolal Nolan. "Začni Nárazovým útokem!" Turtwig se rozběhl na tučňáčího pokémona.


"Piplupe, vyhni se!" nakázal Lucas. Piplupovi se těsně podařilo uhnout Turtwigovi z cesty. "Teď Bublinový útok!" Vodní pokémon vyplivl na soupeře salvu malých bublin. Turtwig byl zasažen dřív, než se stihl otočit, nicméně nebyl příliš vyveden z rovnováhy. Co? Že by byl odolný proti vodním útokům?


"Turtwigu, zkus to znova!" zavelel Nolan. Turtwig se otočil na Piplupa a znovu se rozeběhl.


"Pozor, Piplupe!" volal Lucas. Vodní pokémon se opět těsně vyhnul útoku protivníka. "Použij Tlučení!" pokračoval chlapec. Piplupovi se znovu podařilo zaskočit Turtwiga nepřipraveného. Travní pokémon dostal sérii ran od drobných křídel protivníka.


Sotva Piplup udeřil naposled, odkutálel se Turtwig ke svému trenérovi. Pokusil se znovu vstát, ale šlo to jen velmi pomalu.


"Skvělý, Piplupe!" jásal sebejistý Lucas. Třeba jsem se bál zbytečně!


Nolan vypadal dost rozrušeně ve srovnání se svým rivalem. Turtwig je zesláblý... to vypadá špatně. Najednou se ale plácnul přes čelo. Ty bláho, já jsem fakticky trouba! Až teď sem si vzpomněl na ten jeho útok ze včerejška! "Turtwigu, zkus Vstřebávací útok!" rozkřikl se.


V Lucasovi se znovu probudil strach. Co se to chystá?


Turtwig se mírně předklonil a vypálil z větvičky na své hlavě tenký červený paprsek, kterým zasáhnul tučňáčího pokémona. Ten najednou začal zářit červenou barvou a úpět bolestí.


Lucas vytřeštil oči a střídavě se díval na svého Piplupa a na červený paprsek. "Co to je?" vyhrkl, načež sáhnul pro svůj pokédex, aby identifikoval Turtwigův útok.


"Vstřebávací útok," vykládal pokédex. "Speciální útok travního typu. Pokémon zasáhne červeným paprskem svou oběť, ze které pak vysává životní energii. Část této energie obnoví do určité míry ztracenou sílu útočícího pokémona."


"To nevypadá pro Piplupa dobře," ozvala se Sylvia. "Vždyť travní útoky mu jako vodnímu pokémonovi mohou velmi vážně ublížit."


"Co?!" zděsil se Lucas a podíval se do očí Nolana, který se najednou začal tajuplně usmívat. "Tys to věděl už od začátku, že jo?"


"Taky jsem věděl," dodal stále vysmátější Nolan, "že Turtwig jako travní typ bude odolávat vodním útokům. Já ti říkal, že si vyberu chytře."


Proč jsem tohle nevěděl dřív?! zlobil se Lucas sám na sebe.


Chlapci se znovu soustředili na zápas. Turtwig právě přestal vysávat protivníkovi energii. Travní pokémon se po svém útoku cítil mnohem zdravější, což se nedalo říct o Piplupovi, který se sotva držel na nohou a unaveně vydýchával.


"Turtwigu, doraž ho!" nechal se slyšet Nolan. "Ještě jednou Vstřebávací útok!" Turtwig se poté znovu předklonil.

Musím ho rychle zastavit! blesklo Lucasovi hlavou. "Piplupe, vyskoč!" Tučňáčí pokémon vyskočil do vzduchu směrem k Turtwigovi. Ten vyslal další červený paprsek, avšak k jeho smůle minul Piplupa jen o vlásek.


"Teď Klovací útok!" vzkřikl Lucas. Piplupův zobáček se rozzářil, jak se pokémon řítil na svého protivníka. Jediné mocné klovnutí stačilo k tomu, aby Turtwig poodlétl a přistál na zemi až mimo zápasiště. Lístečkový pokémon zůstal omráčený ležet na boku.


"C-co se to děje?" přeskakoval hlas šokovanému Nolanovi. "Já... My..."


"Turtwig už nemůže dál zápasit," přerušila ho Linda a ukázala na vodního pokémona. "Piplup opět vyhrává a Lucas se stává vítězem zápasu," ohlédla se na kamaráda.


"Jó, jsi jednička, Piplupe!" zvolal vítězoslavně Lucas.


"Piplup..." vydechl pokémon a ulehl na záda, aby si odpočal.


Nolan se smutně díval na zemi pod sebou. "Já... já jsem... zase prohrál?" vypravil ze sebe. Bylo na něm vidět, že začíná nabírat. "Jak se to mohlo stát, že už jsem zase prohrál?"


"Nolane..." chtěla ho ukonejšit Linda, ale najednou chlapec opět zvedl hlavu a zamračil se. Rychle si setřel slzy, které měl ve svých očích. "Tak to už stačí!" prohlásil pevně. "Tohle je naposled, kdy jsem s někým prohrál zápas! Já se stanu nejsilnějším trenérem pokémonů na světě! A ty to dobře víš, Lucasi," pohlédl na kamaráda.


"Neber si to tak," dopověděla Linda. "Vždyť sis vedl dobře, málem jsi Lucase porazil."


"No právě, jenom málem," odvětil Nolan a připravil si pokébal. "Vrať se, Turtwigu," řekl a nechal travního pokémona, ať se vrátí do pokébalu.


"Fakt jsi mě zaskočil," promluvil Lucas a také si vzal pokébal. "Začínal jsem si myslet, že to vážně projedu. Odpočiň si, Piplupe." Tučňáčí pokémon se vrátil zpátky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama