"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

Vývoj povídky - Cena důvěry

6. června 2012 v 15:24 | Jackie Decker |  Novinky
V určité části fanfiction kapitolové povídky si musí sám autor položit otázku. O čem že to vlastně píšu?

Dobrá, správně by si to měl uvědomit ještě před tím než psát začne, ale co si budeme nalhávat, fanfikce je převážně o emocích a vášni, kterou v nás něco (někdo) vyvolá a povídky psané z emocionálních důvodů, bývají jen málokdy předem, promyšlené.

Často se tak stane, že povídky kromě vyjádření emocí, či erotických představ, nenese vlastně nic. Totéž vlastně hrozí i mé povídce.


Po shlédnutí Thora jsme hned následující den šli do kina na Avangers. Nebýt scény po titulcích, bych vůbec nečekala, že se Loki ještě někdy objeví, ale díky ní jsem doufala, že se v Avangers vrátí, což se také stalo. Dobře tím oba snímky Marvel spojil. Po Thorovi jsem si totž neuměla představit jak se bez Bifrostu hodlá Thor na Zemi vrátit. Nakonec do sebe vše zapadlo, jako nádherné puzzle a k nejen mému potěšení, ani zde Loki nezemřel (i když po střetu s Hulkem, od toho neměl daleko). Všichni Avangeři ho i přes všechno co napáchal ušetřili a nechali Thora, aby ho odvedl na Asgard, odkud oba přišli.

PS: Neukončené konce jsou zkrátka nejlepší.

A jelikož než bude k vidění Thor 2 máme ještě minimálně rok času, není tak úplně od věci začít povídku právě v tomto bodě. Zvlášť, pokud sami chceme nějakou představu dalšího dění, nebo ji máme a chceme ji nabídnout i ostatním.
Jenže jak bez znalostí komiksu a dětailů Marvel Universa sepsat věrohodou story?

Dobrá, pro jednorázový povzdech nad Lokiho osudem stačí popis situace a návratu do Asgardu, který jssem učinila v první kapitole. A? Po návratu musí být potrestán. Jak? Jaké bude shledání s Odinem a ostatními? Tak jsem si to sama pro sebe vyřešila a našla si docela zajímavou kličku pro případné romantické pokračování. Někdo musí jít poprosit o slitování nad Lokim. Přičemž najít na Asgardu někoho, kdo by to sám ze své vůle udělal aniž by měl jakýkoliv důvod věřit, že ho Všeotec vyslechne, je přinejmenším hodně obtížné, ne-li nemožné.

Následovalo několik tipů ohledně Lokiho dětství a tak jsem je sesumírovala do povídky číslo dvě, kteréá ovšem v širších souvislostech navazovala na tu první a stejně jako ona, neměla v podstatě žádný děj. Byly to jen dva prvotní impulsy. Loki se vrací na Asgard. Loki je sám v cele a vzpomíná. Přičemž se zde obevuje postava bohyně Sigyn, kterou jsem si vypůjčila ze severské mytologie, která přichází k Lokimu, aby mu přinesla pití, viděla ho a byla mu nablízku v těžkých časech. Nic závratného, ale už v té chvíli jsem tušila, že by se z toho mohlo vyklubat něco víc. Něco delšího...

Ale co? Toť otázka.

Ve třetí části, která se psala v podstatě sama (minimálně její hlavní část) šlo o to vyjádřit pocity Thora a jeho přátel. Koneckonců Lokiho návrat musí být pro bohy z Asgard velmi kontroverzní záležitost. A to jsem chtěla vyjádřit.
I zde vystupuje Sigyn v krátkém spotu, jako návštěvnice Lokiho v osamnělém vězení. Zatím si tedy drží své druhé housle, ostatně i proto, že je to postava jen vypůjčená z mytologie a nevím nakolik zapadá, či nezapadá, do Marvelovského světa. A nechci psát Mary Sue :D

Ale co dál? Tři kapitoly o ničem ještě netvoří kapitolovou povídku. Napsala jsem, že si Thor šel promluvit s Lokim. Setkání se Sigyn mu tento úmysl nemohlo překazit, takže bylo jasné že další díl se bude týkat konfrontace dvou bratrů. Snad se mi alespoň částečně povedlo vyjádřit původní záměr. V konečném důsledku v podstatě Loki opět vyvolává v bratrovi rozporuplné pocity a hlavně, upozornil ho na fakt, že by se možná měl bát o svou pozemskou lásku Jane. Mohla jsem spát dál, ale usoudilajsme že v nejlepším je lépe přestat.

Jenže co tedy dál? Loki je ve vězení. Thor zmatený. Odin jen čeká (ostatně jako většnu času). Thorovi přátelé působí jako páté kolo u vozu... A pořád jsme více či méně na začátku příběhu (a pořád nevíme jakého vlastně). - To je potřeba si přiznat.

Jenže co tedy dál? Povídku jsem začala psát hlavně kvůli Lokimu, ale když je ve vězení, není moc o čem psát, že? Mrkající Takže ho nejdřív musím dostat ven. Ale než se Sigyn odhodlá přijít požádat o jeho propuštění, nebo to udělá někdo jiný, to asi ještě nějaký čas potrvá a nejspíš se bude jednat o impulsivní rozhodnutí. A co do té doby? Naštěstí se mi podařilo nastínit další možnosti a tak se konečně zjevil nápad na pátou kapitolu. Brzy ji snad dokončím, jen doufám, že se mi podaří konečně dopracovat taky k nějakým zvratům a zápletce. Protože jestli to takhle půjde dál, bude Zase spolu, jen jakási prvoplánovitá slátanina, což by myslím, byla škoda Úžasný.

Tak vás prosím, vydržte to se mnou, třeba už dneska pětku dokončím a když ne dnes, tak zítra... Mlčící
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama