"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

6.kapitola - Co teď? (2.část)

25. července 2012 v 17:27 | Jackie Decker |  Zboření hranic

A opět pokračování šesté kapitoly. Je sice kratší než byly ty předchozí, ale i tak moc dlouhá, aby se dala vložit najednou...
Sonic zavřela oči. Nezdálo se to jako vyloženě dobrý nápad, ale neměla důvod věřit tomu, že by jí Loki teď doopravdy chtěl ublížit. Jeho žezlo bylo pečlivě chráněno a pokud mu nedá příležitost otrávit její mysl, pak bude v relativním bezpečí.


Pokud to tak je, pak… Loki se k nám dostal pomocí rukavice a oni nejspíš přiletěli za ním spíš protože s tou věcí neuměl, než proto, že by použili Tesseract, jeho použití přece vpadá jinak…


Ale pokud to tak bylo, pak mě fakt že mají Tesseract nijak znepokojovat nemusí a jediné co musím je zajistit, aby se u nás ta pitomá rukavice neostala do rukou někomu nepovolanýmu. Ale jak vůbec zjistím kde je? Otevřela oči a pohled jí padl na Lokiho, který se ve svém křesle druhého pilota potutelně usmíval.


Tak jo…, odlepila se ode dveří a narovnala se do celé své výše.


"Pokud tomu teda dobře rozumím, tak je rukavice,"


"Infinity Gauntlet," opravil ji.


"Jo ten," odbila ho netrpělivě. Nechtěla ztratit vlákno myšlenek. "Mnohem nebezpečnější než Tesseract jako takový. A co víc, je v MÉM," na to slovo dala značný důraz, "vesmíru," odmlčela se a neustále ho propalovala pohledem.


"Kde je?!" vyhrkla pak svou otázku tvrdě a promnula si čelo.


Loki se jen pousmál.


"Ale, no tak," začal pomalu, "To já přeci nevím… Je to tvůj vesmír, kde se ztratil." Neodpustil si jízlivou poznámku.


To Sonic dopálilo.


"Cože?!" vyjela na něj. Opět se zdál kokpit pro ně dva až příliš malý. Sonic tasila fazer a namířila na Lokiho. Ten si ale jen odfrkl.


"Už jsem ti říkal, že mě nemůžeš zabít" poznamenal jakoby nic.


"Je na čase to zkusit," opáčila.


"Jestli mě teď chceš zabít, tak to ses sem vůbec nemusela obtěžovat." Věděla, že má pravdu, ale nemohla jen tak potlačit jak na ní působil.


"Lhals mi!"


"Jsem bůh lží," jen tak lehce pokynul rukou.


"Ale…"


"Sama jsi předpokládala, že to tam není. Proč bych ti to vyvracel? Kapitánka Starlight nechtěla slyšet vůbec nic, co by jí zabránilo provést svůj 'dokonalý' plán," vpálil jí přímo do očí, bez ostychu, beze studu, bez jakýchkoliv obav. Ne jako Filip, když jí vyčetl celou tu záležitost s Trackem, u Lokiho to bylo jiné.


Sonic sklonila zbraň a podvolila se jeho 'vůli'? No možná…


"Tak co teď, hm? Co mám udělat, abys mi řekl, kde ta rukavice je?" připnula laser k opasku a založila ruce na prsa.
Loki tak trochu čekal její výbuch a vlastně se mu hodilo, že jí mohl vmést do obličeje její vlastní pohnutky, její sobectví, které ji přivedlo sem.


Dostal ji tam, kde jí chtěl mít. Do kouta. Nemohla vlastně vůbec nic a to se mu líbilo. Byla ovlivnitelná a dokonce přesně tak jak potřeboval, i když stále ještě prokazovala jisté známky nevyzpytatelnosti. Kdyby ji mohl plně ovládnout, přes svou hůl, bylo by to mnohem efektivnější spojenectví, ale takto to mělo zase jiné kouzlo. Koneckonců podobné spojenectví uzavřel už třeba i s Amorou, tak proč ne se Sonic? Je to vlastně obchod…


"Řekněme," naznačil, "že budu možná potřebovat tvou pomoc."
"Pomoc s čím?" zeptala se rovnou. Nemohla se zbavit dojmu, že tohle nebude jen tak.


"S čím bude třeba," zkusil to zamluvit.


"Nebudu ti pomáhat, dobít Zemi, na to zapomeň, jestli se to náhodou vylíhlo v tvé hlavě. Nesmím tu do ničeho moc zasahovat, čím víc zásahů tím větší důsledky, tvůj vpád k nám se neměl vůbec nikdy přihodit, slíbila jsem, že ti to tu pomůžu nějak urovnat, abys nebyl za největšího grázla toho vašeho Asgardu, ale to je celý, jasný?"


"Jak je libo," odvětil kupodivu souhlasně a vyvedl tak Sonic z míry.


"Jak je libo? Jen to? Žádné námitky, žádné přesvědčování? Žádné vydírání a uštěpačné poznámky?"


"Ne." Posadil se pohodlně do křesla, jakoby čekal na její vlastní usazení se. Opatrně vykročila, jakoby čekala nějakou lest, žádné se ale nedočkala a mohla se docela dobře posadit do svého pilotního křesla. Nastalé ticho rušené jen pípáním - komunikancí - opravářských robotů a monotónním slabým hučením pouze nezbytných agregátů, se velmi brzy stalo hustým a tíživým tichem.


"Tak co teď? Jak ti můžu pomoct, odčinit to, co si udělal?" zeptala se ho, aniž by mu věnovala jediný pohled. Je to tu zas, File. Zase pomáhám nějaký zkrachovalý existenci. Vidíš? Kdybych to nedělala, asi bych neměla proč existovat… Pomyslela si směrem k prvnímu důstojníkovi své lodi, který teď někde v jejím vesmíru sváděl možná boj svého života. A tím nemyslela boj s Chitauri. Ale boj s Dharkem o své místo mezi kapitány a zastupujícími kapitány základen.
Loki ji pozoroval. Přisedla si zprvu neochotně, ale teď už seděla docela dobře na svém místě. Dívala se kamsi před sebe, ale Loki pochyboval, že skutečně sleduje dvojhvězdu, která jim poskytovala senzorický stín. Měla pohled, jaký občas mýval sám, když přemýšlel. Kdysi, když byl ještě mladý. Čas od času vždy večer, když ho Thor nějak ponížil a pak ho ještě litoval, sedával ve své komnatě a díval se na Asgard právě tak jako Sonic teď.


A pak se ho zeptala. Ani se na něj neohlédla, jen promluvila a dál se dívala svým směrem.


"Bude třeba vzít Thanosovi Tesseract," sám promluvil přidušeněji než obvykle.


"Dobře," hlesla jen a začala cosi vyťukávat do klávesnice.


***


Veselí a radost na můstku jakoby nemělo brát konce. Každý gratuloval každému, jako po každé velké bitvě a Filip Stowaser byl středem toho všeho. Usmíval se na všechny své nynější podřízené a užíval si té chvilky ve velitelské pozici.


"A co teď?" zeptal se Wally neadresně stále s jasným úsměvem na rtech. Každý koukal na každého a úsměvy pomalu ale jistě vadli, protože Sonic nikde nebyla a Filip dlužil nějaké vysvětlení.


A co teď? Dobrá otázka… Nemohl na sobě dát znát hořkost, ani nejistotu.


"Sebereme pár těch parchantů ze smetí v kosmu a Dizzy se postará o pitvu, ať víme, co sou zač. Texi," otočil se na technika, "ty se postaráš o průzkum toho jejich vybavení Shit ti pomůže jako expert na zbraně."


"Rozkaz," přitakal Shit jako jediný. Celý zbytek na něm ulpíval očima, až si comander musel navlhčit rty.


"Kde je Sonic?" zeptal se Tex. Jo, kdo jinej by se zeptal… Tex byl nejstarším členem Soničiny posádky její nejlepší přítel a ona odletěla, aniž by mu cokoliv řekla. A žehlit to mám já…


"Kdy se vrátí?" ptala se Michelle. Zrovna od ní ho ta otázka bolela, ale chápal ji. Chápal je všechny.


"Nevrátí se," pronesla Jane, která ho celou dobu propalovala pohledem, "alespoň Fil o tom pochybuje…" dodala. To už zkrátka musel zastupující kapitán něco říct, pokud nechtěl, aby se mu tu morálka sesypala na hromadu šrotu.


"Sonic!" zahřměl schválně silněji, aby ho všichni poslouchali. "Sonic odvezla našeho zajatce zpátky do Lokiho časové větve. Půjčila si Malýho Pata, a odletěla, aby od nás odlákala většinu našich nepřátel, což se koneckonců zdařilo. Roku?" obrátil se na palubní mozek.


"To je pravda, Filipe."


"Vrátí se, až jí to situace v dané časové větvi dovolí. Pověřila nás úkolem vyčistit SPS - 1 všechny zdejší planety a další soustavy bývalýho spangskýho území od všech zbytků zatoulaný chitaurijský aktivity, takže víte co? Hurá do toho!" tlesknul dlaněmi a o sebe a členové posádky se opět začaly rozcházet na svá stanoviště. Jen Tex vypadal, jakoby spolkl citrón a když odcházel, praštil univerzálním šroubovákem o kovový panel zdi.


Filip se posadil do křesla pro kapitána lodi a Michaelle, jeho dívka, jediná k němu přišla, aby mu poskytla úlevu položením ruky na rameno. Nic víc. Jen toto malé gesto spříznění dvou duší a podpory.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annabelle Annabelle | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 13:32 | Reagovat

Prosím, rychle další. :-)  :-)  :-D

2 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 16:37 | Reagovat

Nevím jak rychle, ale další bude, jakmile to půjde :)

3 Annabelle Annabelle | E-mail | Web | 3. srpna 2012 v 12:20 | Reagovat

Ahojky, nevím, jestli jsi viděla tohle video, ale je skvělý. Nejvíc mě dostává ten začátek a Loki :-)  :-). Ten jeho smích :-)). http://www.youtube.com/watch?v=mNpNlFfdm_c

4 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 3. srpna 2012 v 12:42 | Reagovat

Jo to jsem už viděla, akorát bez překladu, díky za tuhle verzi :)

5 alenor alenor | 6. září 2012 v 13:44 | Reagovat

prosim, kdy bude další? umírám zvědavostí. teď když je to tak napínavé nemůžeš přestat...
to samé říkám o Ceně důvěry
prosim rychle další

6 Annabelle Annabelle | E-mail | Web | 6. září 2012 v 18:31 | Reagovat

Souhlasím s alenor. Kdy bude další dílek? Nepapínej nás :-).

7 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 13. září 2012 v 19:57 | Reagovat

Máím teď docela málo času,. ale neustále se k tomu snažím dokopat a sbírám inspiraci tím že štu Alenořinu povídku. Snažím se sehnat avengers abych se na ně moha znovu podívat a získat tak ještě llepší motivaci, ale je to teď na začátku školy hektické, kdžy mám dceru školního věku, snad se mi to brzy poved, prosím o trpělivost, myslím na vás...

8 alenor alenor | 24. září 2012 v 14:38 | Reagovat

nechci naléhat, ale už skoro strácím naději na pokračování...
Loki ti snad pomůže najít drahocený čas
:)

9 Jackie Decker Jackie Decker | E-mail | Web | 24. září 2012 v 18:02 | Reagovat

Ano, chápu moc se omlouvám pravda je, že čas je mocný nepřítel... :D
Ale už mám co potřebuji, jen asi Cenu důvěry bydu muset téměř celou přepsat :D

10 alenor alenor | 25. září 2012 v 15:54 | Reagovat

asi neprozradíš proč?
ale jsem ráda že je ti Loki nakloněn:)

11 pimpinela pimpinela | Web | 19. února 2014 v 14:23 | Reagovat

Lokiho proste baví zahrávať si s ňou...a snažiť sa s ňou manipulovať...
Super :D...som zvedavá ako to bude pokračovať.  :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama