"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

7.kapitola - Tesseract (1.část)

21. prosince 2013 v 18:46 | Jackie Decker |  Zboření hranic
Potkala jsem někoho, kldo mi dal sílu znovu se ponořit do psaní této povídky. Snad vás i po takové době sedmá kapitoly potěší a když ne, no tak si tp tu píšu a vkládám už jen pro sebe, smad nevadí a neurazíte se. Slibovala jsem, už neslibuji. Nevím kdy bude další díly, ale konec mého psaní se neblíží, tak děkuji za pozornost a pojďme se společně podíval, co Sonic s Lokim vymyslí za plán a jestli se jim podaří k Tesseractu alespoň přiblížit.7.kapitola - Tesseract
Filip Stowasser přecházel po své kajutě a navigátorka Michaelle ho nepřestávala pozorovat.
"Uklidni se, File."
"To se ti řekne," otočil se na ni a zastavil se v půli pohybu, "tak mi řekni, co mám dělat?"
Michaelle ale mlčela. Netušila co mu na to říct.
"Co mám podle tebe asi tak říct centralscanu?" Že bude muset kontaktovat vedení, mu bylo více než jasné. "Sonic popad rapl a odletěla do jiný čaový větve s někým, kdo se považuje za boha, a nevíme kdy a jestli se vrátí?" Dal ruce v křiž.
"Pid-geotto…" Vydal ze sebe ptačí pokémon na bidýlku souhlasný hrdélní zvuk.
V tom se ozval Rokův hlas z palubního rozhlasu: "Centralscan obdržel zprávu od Sonic, před jejím odletem, Dhark čeká pouze na konečné hlášení zastupujícího kapitána."
"Vidíš?" Kývl Filip hlavou ke stropu. Michaelle vstala.
"Vidím, že seš zbytečně nervózní. Sonic se vrátí, až bude moct. Chápu, že Dharka moc nemusíš, ale vem to z tý lepší stránky. Ona už mu všechno řekla. Nemusíš nic vysvětlovat, nemusíš dělat vůbec nic. Jen plnit rozkazy, co ti dala Sonic." Chytila ho za ramena a podíval se mu do očí. Chvíli se na sebe jen dívali. Měli se moc rádi na to, aby se jeden na druhého nějak dlouho zlobil. Navíc Filipův vztek nepatřil Michelle, ale Sonic, která už ovšem byla mimo jeho dosah.
"Ty na to máš. Sonic ví, že na to máš, proto ti loď svěřila. Zapneš vysílačku, kontaktuješ Dhara, ohlásíš se jako zastupující kapitán Starlightu a máš to z krku." Filip si povzdechl, ale pak se i usmál. To je fakt. Žádnej stres…
"Máš recht, du na to."
"Ještě počkej," zarazila ho. "Vždycky je lepší ozývat se jen, když už máš něco v ruce. Počkej, aspoň až Dizzy provede pitvu toho obrovskýho oplechovanýho hada, co máme v hangáru."
Filip přikývl a téměř spokojeně se usadil. Nakonec má docela dost času si všechno nechat projít hlavou. A Sonic? Koneckonců její osud mohou sledovat díky scanneru časových větví. Nějak bylo a nějak bude.
***
"Jak?" zeptala se Sonic věcně, aniž by odtrhla oči od obrazovky.
"Toť otázka, že?" Loki se naoko zamyslel.
"Nežertuj."
"A kdo říká, že žertuji?"
"Já." Jejich oči se opět setkaly. Loki se znovu usmíval a Sonic už to tak akorát lezlo na nervy. Pro něj to možná je jen nějaká hra, ale pro mě ne! "Protože jestlis to myslel vážně, tak se můžeš s mou pomocí rozloučit. Zavlekls mě na území nepřítele, víš, že musíme získat Tesseract zpátky, ale nevíš jak?"
"Sami dost těžko," napověděl jí.
"Aha, takže sami těžko… A s kým? Máš snad ve vašich Devíti světech mocné spojence?" Lokiho výraz ve tváři ztuhl.
"Dobře, nemáš. A Potuchu o tom, kde Tesseract je a co s ním chtějí dělat, to ano?"
"Thanos chce obětovat Smrti všechny ze všech světů. Před ničím se nezastaví," řekl, co věděl od lady Sygin.
Skvělý, někomu takovýmu bylo fakt chytrý tu kostku nacpat… Dobře, sarkasmus stranou! Rozhodla se. Na tohle neměli zrovna moc času a kočkovali se už dost dlouho.
"Tak jo, nemůže bejt tak těžký ho lokalizovat. Tak silný zdroj energie, zachytí snad i ta nejslabší anténa. Problém je jen v tom, že sme momentálně v radiovém stínu. Oni nezachytí nás, my je. Malej Pat je sice vybavenej sondama, ale když vypustím byť jednu z nich, brzy nás najdou. Takhle to nepůjde. Budeme muset na povrch." Přemýšlela nahlas a Loki jen poslouchal.
"Kapitánka Starlight, jistě ví, co dělá, ale zřejmě jí nedošlo, že Tesseract bude hlídat, možná i sám Thanos…"
Sonic poklesla ramena. Zrovna zadala počítači úkol, aby propočítal dle již zjištěných údajů, na které planetě by se mohl s největší pravděpodobností vyskytovat jejich cíl. Těžko mohla předpokládat kdo všechno a jak bude Tesseract hlídat. Neznala své možnosti ve zdejším prostředí proti těmto protivníkům. Byla silná v boji. Možná ne tak, jako Dhark, ale rozhodně víc než Sonja a v některých aspektech i než Max, nebo Track. Ale jak silný je Thanos? To Sonic nevěděla přesně.
"Nejseš mimo jiný, taky bůh lsti? To by v tom byl hrom, abychom to nedostali zpátky. Sorry za ten hrom…"
Loki jen pozvedl jedno obočí.
"Ve špionáži sice nejsem asi tak dobrá, jako vaše Černá vdova, nebo náš Stardust, ale něco dám. O zbytek se budeš muset postarat ty. Proplížíme se tam, vyvoláme nějaký zmatek, popadnem Kostku a zmizíme." Takhle se to zdá docela jednoduchý… Že to ovšem tak lehké nebude Sonic samozřejmě věděla. Odmlčela se a Loki už taky nic neříkal. Pouze ji sledoval. Její skrývanou nervozitu, hrdlo, krotící vlastní dech, krůpěje studeného potu ulpívající na její kombinéze.
"Co moje žezlo?"
Sonic vytržená ze svých duševních příprav na něho překvapeně pohlédla.
"Žezlo?"
"Jo." Kývl hlavou směrem do zadní části modulu, kde byly jeho věci uzavřeny. Kapitánka si uvědomila, že neměla možnost žezlo pořádně prozkoumat, a neví o něm takřka nic, mimo toho, že dokáže stejně jako Tesseract otevírat cesty vesmírem a že je s kostkou v nějakém spojení. Když o tom teď přemýšlela, najednou se to zdálo jako dobrý nápad.
"Můžeme se s jeho pomocí k Tesseractu dostat, že? Už jsi to jednou udělal!" vpálila mu do tváře.
Loki se jen ušklíbl, až jí naskočila husí kůže a vyschlo v ústech. Nemůžu mu to dát, je s tím příliš nebezpečný. Dokázal ovládnout jiné myslící bytosti, jak těžké by to s pomocí artefaktu měl se mnou? Jistě, proč by to dělal? Ale Dharkova konečná otázky v boji se temnou stránkou sebe sama zněla: "A proč ne?"! Mohu to riskovat? Kdo ví jakou roli vlastně hraju v jeho hře…
"Jak se s tím zachází?"
"Stačí, když mi ho vrátíš."
"Zapomeň!" odbila ho striktně.
V tom momentě učinil Loki několik gest a žezlo se mu ocitlo v jeho rukou. Sonic se zhrozila, přemístila se ke dveřím do zadní části Malého Pata a namířila na něho fazerem.
Loki pomalu vstal a uchechtl se.
"Jsi skutečně vtipné stvoření, kapitánko Sonic," poznamenal jako by nic a vykročil k ní.
"Máme dohodu zapomněla jsi?"
Jo, a kolik dohod jsi dodržel ty sám?! Chtělo se jí odseknout, ale zarazila se. Přece neklesnu na jeho úroveň.
"Fajn. To máme."
"Takže, pokud chceš splnit to, proč jsi přišla, budeš mi muset taky trochu důvěřovat. A je i v mém zájmu, aby všechno proběhlo tak jak má." Stál už na délku paží od ní. Asgardskou zbrojí se opíral o hlaveň jejího fazeru. Kdyby chtěl, stačilo by jen natáhnout ruku s žezlem a věděl by o ní první poslední. Nepředpokládal podobný konflikt jako u Starka. Ale neudělal to. Jen tam stál vztyčený do celé své výše a shlížel na ni.
"A já vím, proč jsi přišla…" vydechl ještě a zadíval se jí přímo do tmavých očí. Cítila jeho pohled a opětovala ho. Byla ztracená, zmatená a naštvaná. Ale po půl minutě konečně přikývla. Koneckonců jí nedával na výběr. Nechala to zajít až příliš daleko na to, aby teď mohla couvnout.
Přikývla.
Loki se pousmál, couvl a zvedl žezlo. Sonic zastrčila fazer do pouzdra, nadechla se, oblékla se pro jistotu do skafandru a pak přišla k němu. Natáhl k ní ruku a ona ji přijala. Fakt je když to uděláme takhle, tak nás asi nevysledujou… Ale co budeme dělat tam?
Modrý drahokam v žezle se rozzářil a oba je obalila namodralá záře. Otevřel se jim tunel, který je vtáhl na cílové místo…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pimpinela pimpinela | Web | 19. února 2014 v 15:24 | Reagovat

Som rada, že ti ten niekto dodal silu písať pretože máš talent :)). A bola by škoda nedopovedať nám tento ale aj ďalšie príbehy. :)

No som zvedavá čo tam budú robiť :D...Juj ale zdá sa to len mne, že to medzi nimi riadne iskrí? :D :D...Muhahaha...zbožňujem, keď sa doberajú...vlastne celý ich rozhovor je akoby sa doberali :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama