"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

7.kapitola - Tesseract (2.část)

21. prosince 2013 v 18:50 | Jackie Decker
Pokračování sedmého dílu...

***
Zastupující kapitán seděl v Soničině křesle na můstku. Aktuálně tam zůstával sám. Všichni členové posádky, kteří potřebovali spánek se již odebrali do svých kajut a loď udržovala radiový klid. Klid, který hodlal právě porušit.
Navázat spojení s první kladnou základnou netrvalo nijak dlouho. Když se na palubní obrazovce objevil Ren Dhark v celé své kapitánské kráse, začal Filip odměřeným hlasem:
"Zastupující kapitán vesmírné lodi Starlight a velitel třetí kladné základny Filip Stowasser se hlásí Renu Dharkovi."
Muž na obrazovce pokýval hlavou.
"Už jsem obeznámen se situací změn ve složení aktuálního stavu vaší posádky. Jak to zatím vypadá?"
"Prohledáváme povrchy planet v systému SPS - 1. Rok vypočítal trajektorii, kterou budeme pokračovat v prohledávání sektoru. Zbytky Chitauriů, kteří zaútočili na naši časovou větev, jsou rozprášeny. Informace z pitvy mimozemšťana a prozkoumání jejich technologií obdrží Centralscan, jakmile budeme mít nějaké výsledky. Sonic zatím žije, doba nepřítomnosti kapitánky na palubě, blíže neurčena." Podal stručné a věcné hlášení.
"Fajn," pronesl Dhark, myšlenkami už zjevně někde jinde, "já a moje posádka budeme teď nějaký čas v jiné časové větvi, napravovat incident mého prvního důstojníka. Takže velitelkou kladných základe je nadále Sonja. Pokud budete cokoliv potřebovat, obraťte se na ní. Dostala už instrukce, aby vám poslala ovládací kódy pro třicet disků z mateřské lodi a naší ochranné sítě. Ale pod vaším velením zůstanou nejdéle týden, pak už mohou být potřeba jinde."
"Rozumím," přisvědčil Filip přemáhaje vlastní znechucení nad Dharkovým chováním, ale i úlevu, kterou pocítil při uvědomění si, že teď bude mít týden pod sebou i disky, které může při prohledávání téhle části vesmíru použít. Tedy, že na to nebude zcela sám.
***
V krychlové místnosti panovalo ticho. Jediné rušení způsobovaly vibrace, které vydávala kosmická kostka umístěná ve speciálním přístroji, tvaru podstavce. A jediné dveře do těchto prostor byly zavřené.
Náhle se kostka aktivovala a poplach na Thanosově mateřské lodi spustil s ní. Sonic a Loki se vynořili z modrého oparu, který po tunelu zůstal. Ještě vteřinku trvalo, než opět mohli plně ovládat svá těla. Nebylo to jako po přemístění magií, ani transportním paprskem, který Sonic znala. Cítila mravenčení po celé těle.
To je ono? Vrhla pohledem na kostku a pak zpět na Lokiho. Ten mlčky kývl hlavou, pousmál se a vykročil k ní.
Hej! Pohnula se vpřed. Kombinéza skafandru jí přímo nepřekážela a snad by jí na palubě Thanosovy lodi ani nepotřebovala, což ovšem před transportem nemohla vědět, ale i tak nebyla dost rychlá a Loki se k Tesseractu dostal jako první. Jenže než se ho mohl zmocnit se dveře místnosti prudce otevřely směrem vzhůru a vzduch se nasytil energetickými paprsky z chitaurijských zbraní.
Loki odrážel výboje svým žezlem. Sonic zapnula psychokinetický osobní štít, zaklekla a opětovala palbu. Věděla však, že dlouho to jistě nevydrží. Oplátovaní chitaurijští bojovníci vstoupili dovnitř a v místnosti pět na pět na pět metrů bylo rázem příliš plno.
O prdele, Roku, kde seš, když tě potřebuju?!
Odhodila fazer a tasila světelný meč. Jeho ostří odráželo chitaurijské paprskové střely v přesně mířených hbitých úderech. Pustila se i do boje tváří v tvář. Zatímco Loki využíval jejich vlastního žezla k tomu, aby je srážel k zemi jednoho po druhém. Zdáli se stejně obratní i rychlí. Oba v boji využívali kouzel. Loki vrhal své magické projektily a využíval iluze k oklamání svých nepřátel. Sonic si díky magii zvyšovala vlastní rychlost, metala blesky z očí a oslabovala tak své protivníky. Jenže chitauriů jakoby neubývalo a jí síly dříve či později dojdou.
"Musíme pryč!" křikla na svého spolubojovníka.
"Vrať se k Tesseractu!"
Dala se na ústup. Loki byl u kostky o vteřinku dřív a než se jí stačila úplně chytit, popadl ji za ruku a přitáhl blíž k sobě.
Jediným stisknutím tlačítka na levém předloktí zasunula teleskopickou přilbu skafandru. O co se zas snažíš, co?!
Přiblížil tvář těsně k její.
"Já vím, co chceš," vydechl šeptem. Jeho podmanivý hlas jí zalézal pod kůži.
Nenávidím tě!
A pak jí políbil. Jejich rty splynuly a Sonic se nebránila. Ustala střelba z chodby. Nikdo další do místnosti nevcházel, až se ve dveřích objevil sám Thanos. Veliký mohutný a jeho kůži jakoby tvořil kámen neznámého původu.
"A teď splň svou část dohody." S tím chladným sdělením Loki aktivoval sílu žezla i Tesseractu a Sonic pocítila ten samý příliv energie, jako když se transportovali sem.
Ale to snad… Poslední pohled do jeho vážných očí a byla pryč. Ale kam jí to vlastně poslal?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama