"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

8.kapitola - Otázka důvěry (2.část)

24. prosince 2013 v 11:15 | Jackie Decker |  Zboření hranic
Pokračování osmého dílu.Thor pohnul kladivem ve své ruce až se Sonic rozšířily oči. Mimoděk sáhla po generátoru osobního štítu a změnila z psychokinetického na kinetický, který by měl namísto energetických výbojů chránit před fyzickými útoky. K samotnému výpadu už ovšem od Boha hromu nedošlo. Thor na ní kladivem jen namířil, aby dodal důrazu svým dalším slovům:
"Nemůžeme tu teď strpět žádnou další hrozbu."
"Hrozbu? Jak víte, že jsem hrozba?" opáčila okamžitě. "A neměli by o mém případném vstupu na půdu Asgardu rozhodnout spíše král s královnou, než pouhý princ? Nebo se snad Odin Všeotec bojí dívky?" Co to ksakru dělám?!
Thor vrhl pohledem po Heimdallovi. Ten mu sotva mohl nějak ulehčit situaci.
"Co tedy vlastně chceš?"
Jo, to je… dobrá otázka… Co vlastně chci? Loki mě sem poslal, abych dodržela svou část dohody. Ale jakou? Slíbila jsem mu, že ho sem vezmu a pomůžu mu, napravit co způsobil aby už nebyl za největšího zlouna na Asgardu. Ale jestli mě sem poslal pro tohle, tak jak je mám asi přesvědčovat o jeho kvalitách, když před chvílí zradil i mě? A jít pryč? Kam bych si měla říct aby mi otevřely bifröst? Na zemi? Do soustavy chitauriů? Jde ho otevřít jen na povrch planety, ke svému modulu se s ním nedostanu, navíc je příliš blízko dvojhvězdy, mohlo by to způsobit explozi, která by celou soustavu smetla. A možná ne jen jednu… Zamyslela se poměrně dlouze.
"Žádám o azyl. O možnost vstoupit do vašeho království, kde bych počkala, než najdu nějaké řešení své současné situace. Odložím své zbraně, bude-li to třeba, ale pod podmínkou, že mi budou navráceny. Nepřišla jsem rušit ničí klid a nepřišla jsem ani záměrně. Byla jsem k vám odvržena a plánuji svůj návrat, pokud se mi podaří přijít na to, jak ho uskutečnit. Zavřete Asgard před vesmírným poutníkem? A pokud ano? Co se mnou bude? Zavřete mne do svých cel? Nebo mi otevřete Bifröst někam jinam? A pokud jinam, tak kam? Nejsem z žádného z vašich Devíti světů. Nemám v tomto vesmíru žádný domov."
Vyslechli jí a pak se oba bozi odebrali ven na samotný duhový most, aby je Sonic neslyšela.
***
"Co si o ní myslíš?" zeptal se Thor. Heimdal chvíli váhal se svou odpovědí.
"Není jednou z nás. A způsob, jakým se na Bifröst dostala, odpovídal Tesseractu."
"Loki." Thor procedil bratrovo jméno skrze zuby, jakoby bylo něčím odporným co je třeba zašlapat co nejdříve do země.
"Ani jednou jeho jméno nezmínila," připomněl strážce Asgardu svému princi.
"Ale Tesseract odnesl Loki. Stejně jako rukavici. Proto moji přátelé teď hlídají Sběratelovo obydlí, pro případ, že by se pokusil získat i Aether. Odin je ještě slabý po pobytu ve vězení. Nemůžeme si tu dovolit dalšího zrádce!"
"Pokud mluví pravdu, byla sama zrazena."
"A pokud je stejně dobrý lhář jako on?" Thor svou myšlenku jen naznačil a Heimdall na ni už nic neřekl. Nebylo to potřeba.
***
Sonic poslal na Asgard a sám i s Tesseractem opustil Thanosovu mateřskou loď a přenesl se na ledový svět Jotunheim. Nebylo to zase tak dlouho, kdy zde stanul naposledy. Předpokládal, že když zůstane nadále skryt Heimdallovu zraku, nikdo ho zde nenajde a hledat nebude. Koneckonců Sonic by je mohla zvládnout zaměstnat na dost dlouho.
Na rtech cítil stále příchuť jejího polibku a usmíval se, jak snadno si ji vlastně získal. Našel spojence tam, kde ho nečekal. Navíc někoho, kdo byl ochoten ve své naivitě, se za něho snad i životem zaručit. Navíc ukryl rukavici a získal Tesseract. Který ovšem také potřeboval někde ukrýt…
Rozhlédl se po ledové pustině všude kolem. Nikdo nebude předpokládat, že uchýlí právě sem. Tedy ono existovalo ještě jedno méně pravděpodobné místo, ale nejprve bylo třeba Tessract ukrýt. Znal cestu do chrámu, kde ho kdysi dávno Odin nalezl. Stačilo jen překonat dvě stě mil ledových plání.
Zima ani sníh, ho netrápili. Široko daleko, na dohled žádný ledový obr. Nemusel pospíchat. Času měl dost. Na druhé straně neměl ani proč se vyloženě zdržovat. Vyrazil tedy kýženým směrem.
***
Dizzy, hnědovlasý lékař s trochu delšími vlasy, sepjatými do culíku, stál před obrazovkou konferenčního sálu, zatímco ostatní členové Soničiny posádky seděli v půl kruhu čelem k němu a očekávali jeho výklad.
"Připraveni?" zeptal se jen aby se neřeklo. Koutky úst mu potěšeně zacukaly. Byl rád středem pozornosti, akorát že obvykle se mu to nepoštěstilo, tak si musel užít každou chvilku, kdy se mu té cti dostalo.
"Tak jo, Roku, zapni to."
Místnost potemněla a na obrazovce za Dizzym se objevil obří oplátovaný ještěr v pohledu z boku, ze z hora a zepředu.
"V minulosti, už jsme se nejednou setkali s mimozemšťany, kteří byli z části robotičtí, a z části organičtí. Jako například když jsme řešili problém s krystaly a slizem. Tihle 'tvorové' jsou ale nejvíce podobní svou technologií tohoto spojení, Texově stanici Patriot. Organické části tvoří v tomto případě jen něco jako kostru. Zachovány jsou především funkce mozku, zbytek je jen kapsou pro robotické součásti, které slouží k tomu, aby byl tvor nejen mnohem odolnější, ale hlavně plně ovladatelný." Dizzyho výklad doplnili další obrázky z provedené pitvy.
"Pláty na hřbetě se překrývají a kov ze kterého jsou vyrobeny neodpovídá ničemu co zatím známe. Jedná se o velice těžký a zřejmě i velmi těžko zpracovatelný nerost, se spoustou jiných příměsí, ale ani bližší analýza nám zatím příliš neprozradila. Tvor je vybaven antigravitačním pohonem, který mu umožnuje létat v jakékoliv atmosféře, Protože je z velké části anorganický vesmírné vakuum ani chlad ho nijak neomezují a neohrožují. Na druhé straně není vybaven žádným druhem střelných zbraní. Pouze prostorami kam se může ukrýt až čtyřicet osm lidem podobných bytostí. Minimálně tedy velikostně. Z toho usuzuji, že se jedná o nějaký typ výsadkové lodi, která je určena hlavně pro účely invaze, obsazování a války." Další obrázky vnitřních prostor a plátů potvrzovaly Dizzyho teorie.
"Ovšem nijak jsme se nepřiblížil tomu, odkud daný tvor pochází a jelikož zde bla absence většiny vnitřních orgánů tak o jeho přirozeném prostředí a životě nelze říct vlastně vůbec nic." Zakončil palubní lékař svou přednášku. "Děkuji za pozornost."
"Komediante!" zasmál se shit a hodil po Dizzym kousek rozžvýkaného tabáku. Lékař se zasmál kouknul na Ditta, svého pokémona, který doposud dřímal na piedestalu u kterého jeho trenér hovořil.
"Na něj. Braň mě!"
"Di-to?" na to pokémon nechápavě a oba aktéři hádky se opět zasmáli. To Filip s Michelle nad takovým dětinským chováním jen kroutili hlavami. Sami měli hlavy plné starostí a tohle šlo tak říkajíc mimo ně.
"Tak fajn," postavil se zastupující kapitán a promluvil tak, aby ho každý slyšel, "disky z energetické sítě dorazili i s mateřskou lodí. SPS-1 má pouhých šest planet z toho dvě jsou plynní obři. Rozdělíme se do tří týmu po třech.
Já, Michelle, Shit.
Tex, Jane, Lorien.
Wally, Veri, Inst.
Vyky, Dyzzi, Jiskra.
Každý tým prohledá jednu planetu a dostane k dispozici 5 disků. Zbývající disky prozkoumají plynné obry. Tak šup lidi, jde se na věc, než nám všechna zábava zmizí někde v jiné časové větvi!" dvakrát tlesknul a posádka se na jeho pokyn začala připravovat na akci.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pimpinela pimpinela | Web | 19. února 2014 v 15:55 | Reagovat

Hm, zaujímavé. :) Čítam ďalej. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama