"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

9.kapitola - Nic není tak jednoduché jak se zdá (1,část)

15. ledna 2014 v 21:54 | Jackie Decker |  Zboření hranic
9. kapitola Zboření hranic. Tentokrát se podíváme blíž na snažení Soničiny posádky. Ani zde totiž není nic, tak lehké jak jste si možná mysleli. Dozvíme se, jaké vlastně bude rozhodnutí ohledně Soničiny návštěvy na Asgardu a lehce nakoukneme do Lokiho manipulátorské hry.

Ale jen lehce :D9.kapitola - Nic není tak jednoduché jak se zdá
Čtyři bojové moduly opustily hangáry Starlight a zamířil každý k jiné planetě sluneční soustavy. Malý skok a už se ocitly na oběžné dráze, kterou před tím palubní počítač s naprostou přesností spočítal. Příslušných pět disků už čekalo na pozicích, aby se mohly na příkaz pomalu snášet do atmosféry, kde měly začít scanovat povrch.
"Modul jedna na pozici," ohlásil Filip do vysílačky.
"Dvojka hlásí přílet," ohlásila Jane Amblerová, velitelka týmu 2. Texovi by zastupující kapitán velení nesvěřil, ani pod nátlakem.
"Trojka připravena," ozval se i Wally. Jindy pouhý pilot, nyní vedoucí průzkumu na třetí planetě.
"Modul čtyři, dosáhli jsme cílových souřadnic, můžeme to spustit." Vyky zakončila úvodní komunikaci celé operace.
"Bezva lidičky. Plán znáte. Nejprve disky proscanují povrch, když zaměříte cokoliv, co se vám nebude pozdávat, nebo senzorická síť nic neodhalí, vyšlete sondy pro důkladnější průzkum povrchu. Teprve pokud objevíte jasné nebezpečí, nebo sondy narazí na něco podezřelého, jdete dolů vy. Pokud to náhodou bude větší a vy se nebudete jistý, že to zmáknete, tak radši volejte o pomoc. Transportní paprsky nás spojí do pár vteřin, takže žádný hraní na hrdiny, ať šetříme energií, jasný?!"
"Rozkaz."
"Ano, pane."
"Oukej."
Filip vypnul komunikační kanál a s povzdechem se zadíval na Michelle. Minimálně první dvě fáze totiž budou v podstatě nudná práce a Filip měl tak trochu obavy jestli některým (třeba Shitovy s Texem) neujedou nervy a nezačnou být přehnaně akční…
***
Vyky - Luna Vack, vedoucí týmu čtyři se už po prvních dvou hodinách začínala nudit. Měli přikázáno dodržovat rádiový klid, pokud to nebude nezbytně nutné, takže nebylo možné, aby se spojila s Instem a třeba si trochu soukromě popovídali. Nehledě na to, že Dizzy s Jiskrou sdíleli modul s ní a všechno by slyšeli. Neměla ráda takový nedostatek soukromí. Na druhé straně, když stála před volbou, buďto se k nám Inst přidá, nebo ho Dhark vrátí do reálného světa, neměla na výběr než souhlasit a svou životní lásku přesvědčit. Vlastně byla ráda že je člen stejné posádky jako ona, ale protože dříve vedl sám svou základnu měl občas problémy respektovat velení někoho jiného bez ohledu na to, zda šlo o Sonic, Filipa, nebo Rena Dharka. A Vyky se s ním snažila trávit veškerý volný čas, aby mu pomohla překonat jeho stavy deprese a mocenské choutky o převrat na základně. Nyní ovšem byli rozděleni. A zatímco ona svůj tým vedla, Inst byl v tom svém jen řadový člen. Bylo pochopitelné, že Instovi nevěřili. Hodně let byli lítými nepřáteli je těžké někoho takového přijmout do svých řad. Ale jí to někdy docela mrzelo. Jako právě v této chvíli.
"Vyky," oslovila ji Jiskra. Jindy rozpuštěné světlé vlasy měla sepnuté do culíku, aby jí nepřekážely.
"Co?"
"Podívej na ty údaje." Ukázala jí zdravotní sestra záznamy ze scannerů jednotlivých disků, mezi nimiž byly i známky života, tam kde byl jinak mrtvý svět.
"Dobře, vyšlete sondy. Dizzy," kývla k doktorovy, beze slova přikývl a zaběhl do nákladového prostoru uvolnit připravené výsadky sond, které pak Vyky sama navigovala cíleně poblíž místa, kde scannery zaměřily známky života. Na obrazovce pak sledovali všichni spolu záběry z jednotlivých zařízení.
Povrch čtvrté planety byl členitý a kamenitý, pokrytý prachem, místy ledem a lávovými vyvřelinami podle toho, o jakou oblast šlo. Její atmosféra byla z více než devadesáti procent tvořená oxidem uhličitým se stopovými prvky, jako dusík, argon, oxid uhelnatý, oxid dusnatý, kyslík, vodní páry, neon, krypton, xenon, ozón a metan. Nejpodobnější byla atmosféra vzhledem k planetám sluneční soustavy Země, k atmosféře Marsu.
Sondy měly pásy a využívaly gravitační a antigravitační technologie pohonu. Jejich ovládání mohlo být buď automatické, podle zadaných priorit programu, nebo na vzdálenost do pětiset km.
Modul Star-4 si kýženou vzdálenost od povrchu držel.
Sondy se vydaly ke kýženému místu. Byla tam skalní průrva. Vysoká, z části jistě přírodního původu. Ale dole na okrajích byla zjevná energetická činnost, která kámen roztavila.
Vyky se zamyslela, zda kontaktovat Filipa, nebo jestli poslat výsadek, jehož součástí by pochopitelně byla i ona. Její rozhodnutí urychlilo několik výbojů chitaurijských zbraní, které během okamžiku vyřadily všechny roboty.
Jiskra stísněně polkla a Dizzy si vydechl s očima stále rozšířenýma.
"Spojte mně s Filipem, hned!" rozkázala velitelka čtvrtého týmu.
***
Filip vlastně nevěděl, co přesně hledá ani, zda má vůbec očekávat, že něco najde. Když ale disky pod jeho správou zaměřily na povrchu první planety silný energetický zdroj, bylo jasné, že je na správné stopě.
Michelle zadala koordináty, přiblížila obraz, vyslali i sondy k tomu místu, protože z oběžné dráhy to přes hustá mračna nad povrchem nebylo možné přesně zaostřit. Zdálo se ale, že je to jen nějaká ruka.
"Ty vado, sem neveděl, že sme je až takhle rozkrájeli," pronesl Shit rozhodnut v podstatě dál si toho nevšímat.
To Filip s Michelle měli na věc jiný názor.
"Měli bychom se na to podívat blíž."
"Chceš to vzít na palubu?" Michelle se skoro zhrozila při té představě.
"Nevím, ale prozkoumat by to chtělo. Sondy to můžou proscannovat víc z blízka, ale pro bližší analýzu to potřebujeme dát Texovi a Dizzymu, podle toho jestli je to ruka robota nebo živé bytosti."
"Spíš PŮVODNĚ živý bytosti." Dovolil si Shit lehké opravení svého zastupujícího kapitána.
Filip ho jen sjel pohledem. Mark Black - Shit, zvedl ruce nad hlavu a otočil se zpátky k pilotnímu vehiklu.
"Nevíš co to je, může to být nějaká superbomba určená pro to, aby vyhodila první planetu do vesmíru…" Nabádala Michelle k opatrnosti.
"Dobře, nejdřív to prohlídnou sondy, když nic nezjistíme, půjde tam Shit, aby vyloučil výbušnost té věci."
"Michelle nakonec přikývla a Filip byl spokojen ze vzájemné shody. A tak zatímco se robotické sondy přiblížily k rukavici, aby zjistily, že se jedná o rukavici s neznámými schopnostmi a obrovským množstvím vázané energie, zachytila posádka modulu Star-1 nouzové volání ze Star-4.
"Vyky pro kapitána."
"Co se děje?"
"Na povrchu čtvrté planety objevena blíže nespecifikovaná skupinka našich nepřátel. Čtyři sondy zničeny, žádám další instrukce."
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama