"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

Novinky

Ospravedlnění

8. června 2012 v 18:45 | Jackie Decker
Tak jsem chtěla dneska vložit další kapitolu Zase spolu. Bohužel jsem ji sice rozepsala ale neodkončila. Dcerka má ánět středního ucha a museli jsme na píchnutí do nemocnice. Následní odpolední nákup v obchodním střediku mě zcela zničil a vyčerpal, ež tu sedím ťukám cosi do klávesnice a sotva na to vidím. To mě čeká ještě uspávání mladší dcery a kontrola té starší, aby si šla včas lehnout, nějaká manželova večeře a snášení fotbalu v televizi, protože začalo Euro 2012.

Fakt skvělý...
V takových podmínkách se zkrátka psát a nedá a tak jsem alespoň dneska využila příležitosti a KONEČNĚ jsem si koupila DvD s filmem Thor. Škoda, že Avengeři ještě nevyšli, taky bych si je koupila hned. Bohužel...

Každopádně teď už mám Thora u sebe a těší mě že se konečně budu moct podívat na vystřihnuté scény s překladem. Obzvlášť tři scény mě více než zajímají Mrkající.

Tak to je asi všechno.
Tak mi prosím omluvte že další kapitole bude nejdříve zítra. Jeěště potřebuju nějak zakončit. Mám tři možná vyústění a ještě nevím, které z nich nakonec použiju. Usmívající se

Na druhé straně...
Stejěn to nikdo nečte Mlčící.

Vývoj povídky - Cena důvěry

6. června 2012 v 15:24 | Jackie Decker
V určité části fanfiction kapitolové povídky si musí sám autor položit otázku. O čem že to vlastně píšu?

Dobrá, správně by si to měl uvědomit ještě před tím než psát začne, ale co si budeme nalhávat, fanfikce je převážně o emocích a vášni, kterou v nás něco (někdo) vyvolá a povídky psané z emocionálních důvodů, bývají jen málokdy předem, promyšlené.

Často se tak stane, že povídky kromě vyjádření emocí, či erotických představ, nenese vlastně nic. Totéž vlastně hrozí i mé povídce.

LOKI - alternativní Avenger příběh 1.část

6. června 2012 v 6:29 | Jackie Decker
Ahojky,

před pár dny mně překvapil komentář o tom jak málo je na internetu povídek o Avangers a zvlášť o Lokim. Tak jsem dané autorce do komentář napsala link na povídku, která mě samotnou inspirovala ke psaní. O co jde? O Erzin příběh na Pište povídky cz.


Myslím že se sluší o další povídce informovat, aby všeichni nadšenci fanfikce měli možnost přečíst i zkrátka víc Úžasný. Mě osobně její příběh zaujal moc. Další posouzení už je na vás Mrkající.

Thor 2

4. června 2012 v 7:03 | Jackie Decker
Po úspěchu filmu Thor i (tak trochu i jeho) pokračování, filmových Avangres, je očekáváno několik nových titulů. Kromě Iron Mana 3, Captain amerika 2, Nick Fury a možná i nového Hulka, nás čeká (jak doufám) i Thor 2.

Je těžké o tomto plánovaném snímku něco zjistit na CSFD jsou prozatím o něm jen velmi kusé informace a tak si dovolím přispět tou troškou do mlýna co se mi podařilo zjistit na jiných stránkách.

Konekconců otázek zůstává hodně. Loki žije a dokonce se vrací na Asgard (V tom momentě konkrétně začíná i má povídka). Navíc Thora má jaksi neuzavřený a nevysvětlený vztah s Jane Fosterovou. Navíc máme Thanose a Chitauri, kteří by jistě také mohli příběh ovlivnit a nesmíme zapomínat na to, že devět vesmírných světů poskytuje Thorvi značný prostor pro nové a nové nepřátele jeho a jeho kladiva. Úžasný

PS: Víte, která věta prý vistihuje Lokiho nejvíc?: "je v Devíti světech někdo, kdo nemá s Lokim problémy?" MrkajícíSmějící se

A teď k tomu, co jsem o natáčení filmu zatím našla:

Změna layoutu

2. června 2012 v 22:28 | Jackie Decker
S novým fandomeme přišel i nový kabátek blogu. Vím, že doposud se zde objevovaly jen postavy z Harryho Pottera a vzhled byl vždy laděn tak, aby se k nim hodil, ale tentokrát je to jiné. Tohle chtělo něco speciálního...

A tak se mi to snad alespoň z čáti povedlo. Tentokrát jsem nepotřebovala pomoct od Belatrix a vše (až na mírně posunuté menu) se povedlo Smějící se.

Snad nebude nový layout překážkou v tom aby blog nadále pokračovat a fungoval. S vaší pomocí samozřejmě...

Dobrou noc púřeji

J.D.

Drabble štafeta

21. května 2012 v 15:30 | Jackie Decker
Není soutěž jako soutěž. Povídkové, nebo drabble štafety bývaly velmi oblíbenou blogovou zábavou, v dobách, kdy jsme působily převážně na blozích. Dnes už tomu tak často nebývá, ale myslím, že není od věci tuto příjemnou tradici obnovit.

O co tedy jde?

Já od vás přijmu deset témat na drabble (příběh o sto slovech).

Ale POZOR! Kdo mi zadá téma, musí na svých stránkách, svém blogu, nebo na nějakém literárním serveru kde působí, sám zveřejnit tuto štafetu a přijmout deset témat na drabble, která pak napíše a věnuje těm, kdo mu téma zadali.

Jak zadat téma?

Do komentářů pod tento článek uvedete buď 4 slova, která se mají v drabble objevit. (Prosím vybírejte s rozumem) Nebo libovolné téma, které lze aplikovat pro pokud možno více žánrů nebo fandomů. Nezapomeňte připojit odkaz na své domovské stránky, blog, nebo místo kde působíte.

Další postup?

Napište a zveřejněte článek s touto štafetou pod kterým vám budou zadávána témata. Nezapomeňte říci, od koho jste tuto štafetu převzali.

Jakmile článek zveřejníte, bude vámi zadané téma bráno jako platné a já začnu psát vaše drabblíčko. Samozřejmě je možnost, že vám budu chtít témat oplatit, tak se na to připravte.

Jakmile obdržím 10 platných témat, vkládání komentářů pod tento článek bude uzavřeno.

Tak tedy! Vzhůru do drabblení :)

Drabble soutěž u Mardom - Prosincové kolo

10. prosince 2011 v 17:19 | Jackie Decker
Tak nám skončilo listopadové kolo. Nevadí, přichází kolo nové - prosincové :D
A te´d co z toho plyne? Můžeme psát nová drabble na nová slova. A jaká to jsou slova? To jsem zvědavá, jestli na to někdo z vás také něco vymyslí...

Drabble soutěž u Mardom - listopadová drabble

23. listopadu 2011 v 10:57 | Jackie Decker
Zdravím, přátelé a návštěvníci mého blogu.

Víte že vás průběžně informuji o probíhající soutěži, kterou vyhlašuje Mardom každý měsíc.

Tak tedy: Konečně se nám představila drabble pro tento měsíc. A jaká jsou? Přečtěte si sami ZDE.

Doufám že si i vy mezi nimi vyberete nějaké, které vás zaujme natolik, abyste mu dali svůj hlas. yes

Drabble soutěž u Mardom - listopadové kolo

2. listopadu 2011 v 7:52 | Jackie Decker
Zdravím vás,

Říjnové kolo literární soutěže o nejlepší drabble (povídku o sto slovech), kterou pravidelně měsíc co měsíc vyhlačuje Mardom, skončilo a bylo vyhlášeno kolo nové - listopadové.

Drabble soutěž u Mardom - říjnové kolo

23. října 2011 v 18:16 | Jackie Decker
Mardom zveřejnila již v pátek (píšu novinku požděně) drabble, která se účastní říjnového kola její soutěže. Musím říct, že takhle vyrovnané kolo tu ještě nebylo, takže kdo má zájem si něco přečíst, hurá na to Smějící se.


Drabble soutěž u Mardom

5. října 2011 v 8:07 | Jackie Decker
Tak Mardom otevřela říjnové kolo soutěže. minule se do soutěže přihlásilo 5 drabble, bude jich tentokrát víc? to záleží i na vás, osobně doufám že ano, protože čím víc jich bude, tím lépe...

A slova pro tento měsíc si o pozornost přímo říkají...

Drabble soutěž u Mardom pokračuje

21. září 2011 v 10:29 | Jackie Decker
Tentokrát s drabblíčky na září.

Určitě se zastavte, přečtěte a zahlasujte. Některá jsou dokonce i z HP fandomu.

Zadaná slova na září

5. září 2011 v 10:04 | Jackie Decker
Drabble soutěž u Mardom znovu.

Zadaná slova pro měsíc září jsou tyto: kreslit, vlasy, nevkusný, mrholení.
PRAVIDLA:
Drabble musí mít plus minus 100 slov (tolerance 10 slov) a zadaná slova musí být použita všechna a to ve stejném slovním druhu, mohu však skloňovat nebo časovat.
Příklad: ze slova HRNEK může být: s HRNEKEM, do HRNKU
nesmí být: HRNKOVÝ, HRNKOVAT, HRNKOVĚ

Bylo by hezké, kdybyste se do její soutěže zapojili. Čím víc drabble tím lépe...

Drabble soutěž u Mardom

24. srpna 2011 v 12:40 | Jackie Decker
Předem říkám, že nežádám o podporu ani o hlasy. Chci jen upozornit na zajímavá drabble a na možnost zahlasovat si. Obzvlášť jedno z drabble na srpen se mi opravdu vpolo pod kůži. Uhádnete jaké?


Všichni soutěžšící měli stejná zadaná slova. ne každý psal FF, ale myslím, že i čtenáři HP světa si tam najdou to svoje. Jak říkám. Nehci vás nutit ani žádat, abyste hlasovali pro to moje. Pokud už chce hlasovat, hlasujte pro to nejlepší. Tak, jako já :D

Další vývoj

19. července 2011 v 16:05 | Jackie Decker
Vzhledem ke včerejším událostem, jsme dnes ráno volali do nemocnice a domluvili se na návštěvě Kristýnky.

Návštěva proběhla a zatím tedy vše vypadá na nejlepší cestě. Týnka nás poznala. Zkoušela komunikovat. Že chce pochovat, že chce napít, že chce domů a abychom neodcházeli...

Vypadá to, že včerejší vyšetření CT ukázalo pravdu a to, že mozek zůstává nepoškozen. Takže jakmile přestane zvracet a trochu se vzpamatuej bude moci zase začít normálně jíst a pít.

Ještě budeme dnes večer a zítra volat, ale doktorka říkala, že pokud vše půjde dobře mohli by jí zítra, maximálně pozítří, přesunout na jiné oddělení, kde už bych mohla být s ní.

Doufám že se nadále bude její stav zlepšovat, abychom si jí co nejdříve mohli ovést zpátky domů...

PS: Držte nám prosím palečky...

Restrukturalizace stránek dokončena!

11. července 2011 v 20:48 | Jackie Decker
Tak, vážení a milí,

obnova mých domovských stránek je z větší části, u konce.

Sice je to zatím jen taková kostra, kterou je ještě potřeba obalit svalstvem, orgány, žilami a následně snad i kůží. Na druhé straně se i na vkládání původního i původně nezveřejněného, obsahu, bude velmi intenzívně pracovat.

Také si jistě všimnete, že došlo k některým změnám. Kupříkladu Fanfikce byla rozdělena dle jednotlivých fandomů. I originální tvorba došla svého dělení. Kromě základních básniček, jednorázovek a kapitolovek, zde mám nově i rozdělení podle světů, z kterých jsou daná díla napsána. Povídky vztahující se k Aldormě, Venois, Karakasu, Tartaru a Face-card (Karetnímu balíčku), mají tedy od nynějška každá své místo.

V brzské době by také pro ještě snazší přehled návštěvníků, měla v navigaci přibýt nová sekce. A to: Přehled dokončených knih; v které by jste následně měli moci najít nejen přehled již dopsaných románů, novel a povídek, ale také informace o stavu těch rozepsaných. Kdykoliv tedy zavítáte na můj Povídkový blog, snadno a rychle zjistíte, zda přibylo něco nového z vaší oblíbené povídky.

Nový vzhled blogu

2. července 2011 v 9:20 | Jackie Decker


Zdravím vás,

nechala jsem se inspirovat krásným layoutem od Blanch, který tvořila pro Mardom a vytvořila si nový vzhled na tento blog. S jeho naformátováním, mi pomohla Belatrix Black, která se velice ochotně ujala role mé spolutvůrkyně. Byla mým kritikem, který dává rady a sděluje dojmy z grafického návrhu, a také posléze kodérem, který aplikuje grafický vzhled na samotný blog s čímž mám - příznám se - málo zkušeností.

Císařství Venois

28. ledna 2011 v 9:50 | Jackie Decker
Dobrý den,

vím že tady to asi nikoho nezajímá, ale kdo ví. Třeba i zde se najde někdo, komu by se to mohlo líbit. Vytvářím vlastní fantasy svět. jistě spolupracují se mnou i Apophis.goauld a Tiara, hlavně na povídkách a tak... Svět by to měl být se vším všudy, s historií, mytologií, mapami, povídkami z něj...

Jak se mi daří můžete sledovat průběžně:Jak říkám protože tento blog je zaměřený na Fanfiction, pochybuji že by někoho z vás zajímala originální tvorba, natož tvorba či práce na celém novém fantasy světě, ale kdyby náhodou ano, budu jen ráda pokud se přijdete podívat a podpoříte mě v mé snaze...

Obrázek pro Belatrix

14. prosince 2010 v 11:41 | Jackie Decker
avatar k layoutu blogu

Tak sjem vedly debatu s Belatrix a ona mi ukázala jexdden z obrázků který našla na internetu, kde byl Draco a bella. Byl to hezký obrázek, ale usmyslela jsme si že bych dokázala lepší, výsledek můžete teď vidět sami ...

Věnováno: Belatrix


Nový design

10. prosince 2010 v 22:08 | Jackie Decker
avatar k layoutu blogu

Vážení a milí návštěvníci blogu,

Jak jste si všichni jistě všimli změnila jsem jeho design - vzhled - layout. A jak doufám tak k lepšímu.

Před časem jsem zveřejnila anketu, v níž jsem se tázala, zda mám změnit vzhled blogu, popřípadě žádala vaše nápady. Ozvaly se mi sice jen dvě z vás, jmenovitě Belatrix a Silverstar, ale i to pro mě byl dostatečný impuls, abych se do toho opravdu pustila.

Původně mi měla nový layout na blog, vytvořit Bella, která se sama nabídla, že mi pomůže a s níž jsem se domlouvala na postavách v záhlaví, které by měl layout obsahovat. Domluvily jsme se na Severusi Snapeovi, Belatrix Lestrange, Draco Malfovi, Tomu Raddleovi a Gellertu Grindenwaldovi. Měla jsem slíbeno že se do jeho tvorby pustí v po víkendu a nadšeně očekávala den, kdy jej uvidím.

Jenže jak všichni víte Belatrix zažila zničení svého blogu a proto má teď neplánované nové starosti za něž nemůže. Je v celku logické, že po ní tedy nemohu požadovat nový vzhled podle původní domluvy a tak jsme se rozhodla pokusit se vytvořit vlastní. Jak jste si jistě již dřív stačili všimnout, nejsem žádný expert pro tvorbu layoutů. Snažím se, ale snaha je leckdy málo.

A výsledek právě takové snahy máte nyní před očima...

Zachovala jsem domluvené postavy a pokusila se zakomponovat i text. Za překlad do angličtiny patří mé díky Drakeovi, ale toho většina z vás nezná...

Dále pak měla Silverstar připomínku, že mám vyřadit vyhledávač v Menu, ovšem když sjem to před rokem zkoušela, Belatrix mi vyhubovala, že ho mám prý okamžitě vrátit že zvyšeuje přehlednost. Já osobně ho také považuji za zbytečný, ale pokud jej někdo pro orientaci zde potřebuje, pak mu budiž vyhověno.

No a to je tedy asi tak všechno, co mohu k tomuto designu říci. Kdo ví, třeba až se Bella zmátoří, mi přecijen vytvoří něco  o 100% lepšího a nebo ho časem změním opět svépomocí a tentokrát i poveděnější formou.

Kéž by...

Děkuji všem za to, že sem docházíte a čtete a doufám že se vám nové prostředí bude líbit.

Jackie Decker
 
 

Reklama