"Přestože zlo i dobro musí být na světě vyrovnané, aby nebyla porušena rovnováha, je mnohem snažší činit zlo."
BaronDevil

Dokončené kapitolovky

Nejnovější kapitoly


Ve stínu Pána zla - Prolog
Navzdory času - 2.kapitola
Harry Potter a poslední bitva - 15.kapitola
Zoufalí a každý sám - 12.kapitola
Grimoár země - 7.kapitola
Thor: Cena důvěry - 10.kapitola
Thor: Zboření hranic - 9.kapitola (1.část) - 9.kapitola (2.část)

Zoufalí a každý sám

12.kapitola - Příčná ulice

2. července 2011 v 16:33 | Jackie Decker


12.kapitola povídka, Zoufalí a každý sám.

Draco a Pansy. Výlet na Příčnou ulici se blíží. Každý ty poslední dny prožívá jinak. Pansy se těší na setkání s Dracem, ale ten má zcela zcela jiné myšlenky. Po noci s tetou Belatrix neví co má a co nemá dělat. Na Příčné ulici ho čeká důležitý úkol. Musí dojít k Borginovi a Burkesovi. Jakbudou probíhat poslední dny před první srpnovou sobotou?

Je to taková odpočinková kapitola. Ono ostatně takových je zde většina, ale zase uznáte sami že všude se nemůže pořád něco dít :)

11.kapitola - Teta Belatrix

23. června 2011 v 20:14 | Jackie Decker

Tak si to představte, po dlouhé a opravdu dlouhé době, jsem zde zas abych vám přinesla další kapitolu své pilotní povídky na tomto webu: Zoufalí a každý sám.

Vím, že je těžké po takové době kluoudně navázat na předchozí děj, tak tady:

Lucius Malfoy byl zavřen do Azkabanu jako smrtijed. Draco nenávidí Pottera a zapomíná přitom na svou dívku, Pansy, čímž trpí jeho i její pověst na škole. Ve vlaku se s Crabbem a Goyllem pokus Pottera přepadnout, ale marně. Vše zlé se jim vrátí a oni jsou odzbrojeni a zpacifikováni dalšími studenty převážně z Nebelvíru.

Draco se vrací do Malfoy manor, kde kromě něho a matky, žijí ještě Rodolphus Lestrange a jeho žena Belatrix. Netrvá to dlouho a Draco je povolán před Pána zla a označen coby smrtijed. Dostává svůj první a je to veliký úkol. Pro Draca jistě čest, zároveň však důvod k obavám.

Pansy neví co se s Dracem stalo. Ani se nerozloučili. Čeká na nějaký dopis, ale marně. Nakonec mu tedy napíše sama. Její matka je ovšem proti tomu, aby se s ním dál stýkala. To Pansy odmítá. Využije svých schopností "vcítění" se do zvířat, Dracovi dopis pošle.

Draco Pansy odpověděl, ale pouze stroze. Zoufale se snaží přijít na nějaký plán proti Brumbálovi. Jenže vůbec neví jak na to. Belatrix se uvolila že jej bude učit nitrobranu a její výuka je více než efektivní a Draco poznává, že na ni má talent. Cítí se důležitý. Obdrží i uspokojivé výsledky NKÚ, ale na těch mu nezáleží. Je zmítán ve svém vnitřním rozporu a cítí se v pasti.

Pansy je zdrcená Dracovou strohou odpovědí na její dopis. sotva si uvědomila, že ho miluje, je takto odbívána a to ji ničí. rozhodne se, že s ním nepůjde na Příčnou ulici, aby spolu nakupovali učebnice, ale že se setká s kamarádkami z ročníku. Všechny je obšela a matce dá za pravdu, že s Malfoyem už nebudenic mít.

Teta Belatrix Draca zavedla do sklepení, kde nyní vězní Olivandera, aby ho učila zakázané kletby, jak ji žádal. Jenže mučení je pro něho značně vysilující a náročné. Více psychicky než fyzicky.
Draco je zničený, je mu špatně ze sebe samého a cítí se zničený. Když ho matka nachází na toaletě, není na tom nijak dobře. Není divu, že se Narcissa o svého syna bojí. Do toho přichází Severus Snape, aby si s Dracem promluvil. Marně. Chlapec odmítá nabízenou pomoc, i starost matky. Odmítá každého kromě Belatrix, které se sám tuze bojí...

A v tomto díle?

Snapeova slova na Dracovi zanechala stín. Příchod tety Belly vše jen umocní. Podaří se mu vše si s ní vyříkat?

10.kapitola - Pro dobrotu na žebrotu

24. prosince 2010 v 23:12 | Jackie Decker
avatar2
10.kapitola povídky Zoufalí a každý sám

Jelikož se nám Vánoční stránky příliš letos nevydařily, vkládám tedy FF vánoční dárek sem, kam právěm patří...

Věnováno: Kathrin Rowen a Belatrix Black

Draco je po mučení ve sklepení značeně rozhozený a nejen kvůli samotnému aktu k němuž došlo, ale i pro něco jiného. Má býát jeden z smrtijedů, ale tak proč je pořád na všechno sám? Proč mu nikdo nepomůže? Ale možná že by mohl. Někdo mu dokonce svou pomoc nabídne. Kdo ale přijde za Dracem na návštěvu, a jak jeho návštěva dopadne, to už si budete muset přečíst sami...

9.kapitola - Jeden z nás...

3. prosince 2010 v 18:02 | Jackie Decker
avatar2
9.kapitola povídky Zoufalí a každý sám.

Belatrix se chystá mučit Olivandera a vlastně už s mučením začala. Draca se zmocnila slabost. Chtěl se učit zakázané kletby, ale byl to opravdu tak dobrý nápad? A co když je nedokáže seslat? A nebo naopak co když ano?

PS: Kapitolu jsem měla původně vložit až po vánocích měli jste to dostat jako vánoční dárek, ale Belatrix mě umluvila abych to vložila už teď, takže mě neukamenujte, když nestačím napsat v termínu další díl ...

8.kapitola - Jeden z nich...

22. srpna 2010 v 14:48 | Jackie Decker
avatar2
8.kapitola povídky Zoufalí a každý sám.

Draco se musí naučit zakázaná a mocná kouzla. Blíží se čas, kdy je bude muset použít. Jenže tetino chování, jej mate a k tomu ještě přesně neví co a jak hodlá udělat. Prázdniny dospěly do své půle a on ještě vlastně vůbec neví, jak na Brumbála.

Jde s Belatrix do sklepení a chystá se mučení výrobce hůlek. Jaká bude taková zkušenost? A dokáže Draco čelit tváří v tvář tomu co jednou bude muset sám užít?

V původní myšlence byly následující dvě kapitoly jediným celkem, ale nakonec jsem se rozhodla, že to utnu v tomto momentě a kapitolu rozdělím na dvě. doufám že to není na škodu. Myslím že bez tohoto rozdělení by to znělo vlastně velice divně a také myslím že už se najdou tací, kteří se těší tak moc, že je potěší i krátká kapitolka... :)

7.kapitola - Stahují se stíny

15. července 2010 v 20:13 | Jackie Decker
avatar2
7.kapitola povídky Zoufalí a každý sám.

Draco obrdžel dopis od Montagua a ten mu jen připomněl jak na něj te´d většina kouzelnického společenství pohlíží. Jenže nesmí dát na sobě nic znát, nesmí se nechat unést a dovolit vzteku aby ho ovládl. Jenže to není všechno. Jakoby neměl dost problémů dočají se v rodinném sídle nečekaného a nedobrovolného hosta. Dokonce i na Pasny si vzpomene. Bude to však všechno k něčemu platné? A co Belatrix? Bude na něj ještě pyšná? Tolik nadějí do něj vkládá. Nebo to jes nad celé jen lež? A jak poznat pravdu a spojence? Může vůbec Draco nějaké mít?

Na druhé straně je tu Pansy. Dopis, který jí Draco napsal je strohý a ačkoliv o tom nechce ani slyšet, doufala v něco trochu jiného. Výlet na Příčnou ulici se blíží, ale má tam skutečně jet? A bude moci...?

PS: Původně měla být tahle kapitola o něčem trochu jiném ale sotva jsme po dlouhé době začala psát, hlavní postavy v ní si začali žít svým vlastním životem a dělat co se jim zlíbí. No a jak to dopadlo? To si asi budete muset přečíst sami...

6.kapitola - Prázdniny jaké nemá nikdo jiný...

24. srpna 2009 v 9:40 | Jackie Decker
6.kapitola povídky Zoufalí a každý sám.

Pansy poslala Dracovi dopis. Ale odpoví jí? A co jeho učení nitrobrany, bude úspěšné? Nebo zkoušky NkÚ...? Podaří se mu přijít na nějaký plán, jak by se mohl Brumbálovy dostat na kobylku?

5.kapitola - Dopis

17. srpna 2009 v 21:09 | Jackie Decker
5.kapitola povídky Zoufalí a každý sám.

Oproti Dracovi se zdá, že Pansy prožívá relativně obyčejné prázdniny. Až na to počasí a strach všude kolem. Její otec je teď skoro pořád pryč a matka začíná z toho všeho už být dost mimo. Pansy sama má svých starostí dost. Sotva si uvědomila, že by jí na Dracovi mohlo doopravdy záležet, slehla se po něm zem. Nenapsal, neozval se, prostě vůbec nic... Již několikátý den jí na stole leží prázdný pergamen. Odváží se mu napsat? A pokud ano, jak zeraguje její matka? Co skrývá Pansy za své malé tajemství?

4.kapitola - Přísně tajné...

17. srpna 2009 v 8:43 | Jackie Decker
4.kapitola povídky zoufalí a každý sám.

Draco se stal smrtiejdem. Stačilo až hrozivě málo... Mohl ale odmítnout? Skutečně měl na výběr, nebo to na něj jen přichystali? A co bude teď? Proč si voldemort vybral právě jeho?

Za pravopisné chyby se omlouvám...

3.kapitola - Insigne Mordrus

14. srpna 2009 v 8:37 | Jackie Decker
3.kapitola povídky Zoufalí a každý sám.

Po prvních dvou kapitolách, které byly vlastně jen takovým úvodem do povídky, přibližujícím nám obě hlavní postavy příběhu, se dostáváme konečně k něčemu dalšímu.

Draco jakoby tápal sám v sobě a na něco čekal. Ne, že by snad přesně věděl na co. Ztratil pojem o čase. Jenže se má všechno změnit. Celý jeho dosavadní život dostane novou podobu a stačí k tomu tak málo...

2.kapitola - Nečekané obavy

13. srpna 2009 v 7:10 | Jackie Decker
2.kapitola povídky Zoufalí a každý sám.

Od zatčení Luciuse Malfoye a dalších je Draco uzavřený a s nikým skoro nemluví. Že nenávidí Pottera to už mez zmijozelskými není vlastně žádná novinka, ale teď jakoby to bylo ještě horší, pokud je to tedy ještě vůbec možné. Mnoho studentů to nebere s takovou vážností, ale co když si této jeho změny přeci jen někdo všimne? Někdo kdo si tepre teď plně uvědomí, že mu na něm záleží?

1.kapitola - Nenávist a jinak nic

12. srpna 2009 v 15:30 | Jackie Decker
1.kapitola povídky Zoufalí a každý sám.

Děj začíná koncem pátého ročníku v Bradavicích. Lucius Malfoy byl spolu s dalšími smrtijedy zatčen na ministerstvu kouzel a Draco to nese velice těžce. A to už si myslel, že Pottera nemůže víc nenávidět. Mýlil se...

 
 

Reklama